„Sport děláme pro vítězství a vyhrávat v Třinci chceme za každou cenu,“ řekl prezident klubu Ján Moder.

„První předpoklad je srdce,“ zmínil před startem nové sezony trenér Zdeněk Moták. „Pořád budeme ke každému soupeři přistupovat s pokorou k jeho kvalitám, určitě ale se sebevědomím, které musíme mít a které máme. Když budeme pilně pracovat a využívat své schopnosti a dovednosti, tak budeme znovu úspěšní,“ je přesvědčený zkušený kouč obhájců českého titulu.

Hokejisté Vítkovic si v letošní sezoně zahrají také Ligu mistrů.
Pamlsky před extraligou, Vítkovice začnou „novou“ Ligou mistrů. Co řekl Šimíček?

Oceláři budou bojovat na dvou frontách – v české extralize a evropské Champions Hockey League. Tu zahájí v domácí Werk Areně v pátek 1. září se švýcarským Rapperswilem (17 hodin) a v neděli 3. září proti německému Red Bull Mnichov (15 hodin).

„Potkáme se s jinými evropskými styly. Konfrontace je velice užitečná, můžeme se poměřit s výbornými soupeři,“ pochvaluje si Zdeněk Moták účast v evropské Lize mistrů. Dalšími soupeři Třince budou dánský Aalborg, finská mužstva Lahti Pelicans, Ilves Tampere a norský Stavanger.

TJ Řepiště - FK SK Polanka nad Odrou 0:1 (4. kolo divize F, 26. 8. 2023).
OBRAZEM: Řepiště po skandálu jen prohrává, nový trenér vydržel jediný zápas

Letos se Liga mistrů hraje netradičním způsobem. Místo ve skupinách se bude bojovat v základní části (končí 18. října), ale ne všechny týmy na sebe narazí. Los určil každému celku šest soupeřů (tři pro utkání doma a tři pro ta venku). Hraje se jednokolově, tabulka se ale počítá celkově. Do play-off postoupí 16 týmů z 24.

A co extraliga? Do nejvyšší tuzemské soutěže vstoupí Třinec ve čtvrtek 14. září v Plzni, doma ho 17. září čeká Sparta. K derby s Vítkovicemi dojde ve Werk Areně 24. září.