Obhájce titulu poslal už v 6. minutě do vedení Pánik a o chvíli později Kundrátek zvýšil na 2:0. Gól Klepiše při přesilovce vrátil domácí ve 12. minutě do hry. Pak Rytíři ovládli druhou třetinu, když Kacetla překonali Procházka a Jarůšek.

„Mám smíšené pocity. První třetina z naší strany byla poměrně slušná, podařilo se nám dát dva rychlé góly, pak jsme ale inkasovali a druhá třetina byla z naší strany hodně mizerná. Domácí samozřejmě pracovali velice dobře, ale my jsme si ve druhé přestávce museli vyříkat určité věci, které musíme dělat," prozradil Zdeněk Moták, trenér Ocelářů.

Zápas 36. kola hokejové extraligy Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 2:0, který se hrál 14. 1. 2024 v Ostravar Aréně.
Živá voda na Ligu mistrů. Vítkovice zkrotily nebezpečné Bílé Tygry. Podívejte se

Bojovný Třinec ale zásluhou Jeřábka v úvodu třetí části hned srovnal na 3:3, o vítězný gól se ve 48. minutě postaral Kurovský a závěrečnou tečku přidal deset minut před koncem Pánik svou druhou trefou v nedělním duelu. Pro Kladno byla porážka 3:5 šestá v řadě za sebou.

„Brzy jsme dali gól z přesilovky, to pro nás bylo osvěžení. Dali jsme další dva góly, dobrou obrannou hrou už si vítězství pohlídali a za to jsem rád. V šesti dnech jsme odehráli tři těžké zápasy a já jsem rád, jak jsme i přesto dokázali pracovat ve třetí třetině a otočit zápas," vrátil se Zdeněk Moták k rozhodujícímu momentu nedělního duelu.

Další zápas hrají Oceláři v pátek 19. ledna v domácí Werk Areně s Motorem České Budějovice.

Přípravný zápas fotbalistů Karviná B - Frýdlant n. O. 4:0, který se hrál 13. ledna 2024 ve SC Kovona.
OBRAZEM: Frýdlant padl v Karviné. Jak hodnotí přípravu staronový trenér Wozniak?

Hokejová extraliga – 36. kolo:

Rytíři Kladno – Oceláři Třinec 3:5 (1:2, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Klepiš (Ticháček, Pytlík), 35. M. Procházka (Melka), 35. Jarůšek – 6. Pánik (Sikora, Kurovský), 8. Kundrátek (Voženílek), 41. J. Jeřábek (M. Růžička), 48. Kurovský (Adámek, Vrána), 50. Pánik (Kurovský, Adámek). Rozhodčí: Cabák, Šindel – Svoboda, Klouček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:26. Diváci: 2232.

Rytíři Kladno: Bow – Hejda, Ticháček, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Tralmaks, Klepiš, Jágr – Kusý, Pytlík, Sideroff – Smoleňák, Melka, M. Procházka – Jarůšek, Babka, Bláha. Trenéři: Vejvoda a Skrbek.

Oceláři Třinec: Kacetl – Smith, Polášek, Nedomlel, Kundrátek, J. Jeřábek, Adámek – Voženílek, Nestrašil, M. Růžička – Pánik, Vrána, Kurovský – M. Roman, Sikora, Hrehorčák – Dravecký, Čacho, Walega. Trenéři: Moták a Országh.