Obrat nastartoval v přesilovce Radek Bonk. Třinecký kapitán se vrátil do zápasového zatížení po drobných potížích se svalem. Letošní premiéru v dresu Ocelářů si odbyl kanonýr Martin Růžička, který v úterý se slezským klubem podepsal po neúspěšných námluvách v NHL roční smlouvu.

„Jsme moc rádi, že se stal Martin členem našeho týmu. Je to obrovská ofenzivní posila. Pořád jsme čekali, jak jeho situace v zámoří dopadne. Martin věděl, že má u nás dveře otevřené. A protože mu nevyšlo angažmá v NHL, Třinec byl pro něj první volba," řekl trenér Třince Jiří Kalous.

Poslední test naopak vynechal ruský útočník Alexander Gorškov. „U Saši se objevily problémy s vízem. Proto musel po turnaji v Jekatěrinburgu zůstat v Rusku. Ale s jeho návratem by neměl být problém. Je to otázka maximálně několika dnů," uvedl generální manažer Třince Pavel Marek.

Ocelářům příprava vyšla. Celkem sehráli deset zápasů, sedmkrát se radovali z vítězství. Jediné tři porážky si připsali na turnaji v Rusku. „Prohráli jsme tam sice tři ze čtyř zápasů, ale byla to hlavně perfektní konfrontace. Jsme rádi, že jsme mohli takový turnaj absolvovat," podotkl Kalous.

Toho tak trápí pouze zdravotní stav některých hráčů. „Hned v prvních dvou přípravných zápasech se nám zranili Marek Zagrapan a Jakub Orsava. U Marka to vypadá slibně, už trénuje. U Jakuba je to ale horší. V nejlepším se zapojí do tréninku na přelomu září a října," dodal Jiří Kalous.

Novou extraligovou sezonu rozehrají Oceláři v pátek 13. září doma proti Liberci.

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Bonk (Hrabal, Varaďa), 7. Matuš (Roupec), 15. Rákos (Marek Růžička), 28. Polanský (Galvas), 35. Adamský (Peterek, Marosz) 3. Rác (Knotek), 35. Švaňhal (Pekr), 36. Kuharczyk (Diviš). Rozhodčí: Trombík Lotko, Mikler. Vyloučení: 1:6. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Dodatečné nájezdy: 2:0 (Martin Růžička, Polanský). Diváci: 1000.

Třinec: Hamerlík (52. Hrubec) Linhart, Hrabal, Galvas, Roth, Zíb, Lojek, Foltýn, Roupec Varaďa, Bonk, Martin Růžička Adamský, Polanský, Marosz Rákos, Peterek, Ostřížek Rufer, Marek Růžička, Matuš. Trenéři: Kalous, Marek a Varaďa.