Prvoligoví Rysi v prosinci odvolali trenéra Vlastimila Wojnara, na jehož místo nastoupil Mojmír Trličík. Ten své svěřence poprvé vedl v pondělí na ledě Poruby, ta ale vyhrála vysoko 5:0. „Byl to těžký soupeř, vyhráli zaslouženě. My jsme odehráli dobře druhou třetinu, ale to nestačilo,“ řekl po zápase Trličík.

Poruba do zápasu vlétla ve velkém stylu a už po pěti minutách vedla 2:0. „Přitom jsme nastoupili s elánem a jasnou touhou vyhrát. Těšili jsme se, jenže Porubu ten úvod uklidnil a nás naopak srazil,“ uvedl Trličík.

Domácí do přestávky přidali ještě jeden gól a vyhnali z brány gólmana Raszku, jehož nahradil Suchánek. Ve druhé třetině Rysi přidali, byli nebezpeční a dostali se do několika šancí, žádnou ale neproměnili a po jedné z akcí Poruba vedla už 4:0.

„Ve třetí třetině jsme chtěli hrát aspoň minizápas, ale dostali jsme další gól. Možná tam od nás byla až přehnaná snaha, hra už nevypadala tak dobře a soupeř si utkání pohlídal,“ uvedl Trličík po své premiéře, na kterou bude chtít rychle zapomenout. Další zápas Rysi sehrají už ve středu, kdy doma vyzvou Třebíč. „Soutěž je ještě dlouhá, musíme pokračovat dál,“ dívá se dopředu Trličík.

HC RT TORAX Poruba – HC Frýdek-Místek 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Pořízek (Žovinec, Teper), 6. Hotěk, 17. Korkiakoski (T. Jáchym, Szathmáry), 33. Slavík (M. Hlinka, Toman), 44. Toman (M. Hlinka, Hotěk). Rozhodčí: Vrba, Šudoma – Hanzlík, Hranoš. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Bez diváků.

Frýdek-Místek: O. Raszka (21. Suchánek) - Z. Malík, Haman, Husák, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek - Kofroň, Mikulík, Šedivý - Tomi, R. Veselý, Matuš - Kaukič, Stuchlík, Klimša - Flok, Przybyla, Ramik. Trenér: Trličík.