HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Frýdek-Místek 3:2 (1:0, 1:2, 0:0) po prodloužení.

Lepší vstup do utkání měli domácí hokejisté, když v 7. minutě potrestal Bacul hákování Štochla. Bobři poté ožili, naštěstí hostující obrana společně s brankářem Vašíčkem další branku v první třetině nepovolili.

Až ve 27. minutě chyboval v rozehrávce jeden z hostujících zadáků a kdo jiný, než Bacul, poslal domácí celek do dvoubrankového vedení. Frýdečtí mohli vzápětí snížit nepříznivý stav, ale domácí tým zachránila horní tyčka. Kontaktní branky se hosté přeci jen dočkali. Na konci 35. minuty se ukázkově do horního růžku trefil Jan Sluštík. Než se stačili domácí borci otřepat, hosté se radovali podruhé. Uplynulo pouhých 39 vteřin, když chybu domácích obránců potrestal Štubňa.

Třetí třetina přinesla šance na obou stranách, dalšího gólu se však diváci v hale nedočkali. Zápas tedy skončil po šedesáti minutách hry 2:2 a na řadu přišlo prodloužení.

V nastavení byli lepší domácí, kteří se snažili získat druhý bod na svou stranu. V polovině 62. minuty uháněl Bokroš sám na Vašíčka, ale ten si dokázal poradit. Jenže na konci 63. minuty rozjel akci Tatarčík, který našel Bacula a ten rozhodl – 3:2.

Hokejisté Frýdku-Místku si ve třetím zápase na hřišti soupeře v řadě zahráli potřetí prodloužení. Tentokrát se radovali domácí Bobři, kteří získali druhý prémiový bod. V dalším kole se frýdecko-místečtí hokejisté představí v domácím prostředí. V sobotu 16. října se v hale VSH představí od 17 hodin tým SHK Hodonín.

Branky: 7. Bacul (Vašut, Matějný), 27. Bacul, 63. Bacul (Tatarčík) - 35. J. Sluštík (Gottwald), 36. Štubňa (Rozum). Vyloučení: 8:7, využití: 1:0.

Frýdek-Místek:
Vašíček - Raszka, Mintěl, Matzke, Kudláček, Gajda, Krutil, Gottwald, Kolařík, Rozum, Štubňa, Kotásek, J. Sluštík, O. Sluštík, Matysz, Štochl, Bartoš. Trenéři: Michal Piskoř a Miroslav Kameník.

Další výsledky 10. kola: Uherské Hradiště – Havířov 0:6, Hodonín – Technika Brno 7:5, Přerov – Uničov 10:0, Orlová – Prostějov 3:2, Nový Jičín – Břeclav 5:2, Vsetín – Opava 3:2.

1. Šumperk 9 6 2 0 0 1 52:28 22
2. Slezan Opava 10 7 0 0 0 3 39:26 21
3. Jestřábi Prostějov 10 6 0 0 1 3 43:27 19
4. AZ Havířov 9 5 1 0 1 2 39:25 18
5. HC Orlová 9 6 0 0 0 3 37:26 18
6. Valašské Meziříčí 10 5 1 0 0 4 42:42 17
7. SHK Hodonín 9 5 0 0 0 4 39:34 15
8. HC Nový Jičín 9 5 0 0 0 4 29:29 15