Na úvod čekal Oceláře výběr Kanady, posbíraný ze všech koutů Evropy. Slezané v místní „roubence“ (stadion Davosu se skládá z valné části ze dřeva) nepůsobili špatně a stejně jako v roce 2018 jim nechyběla střelba, jenže stejně jako loni se s ní potýkali.

S průměrem jednoho vstřeleného gólu na zápas neudělá žádný mančaft ve známém lyžařském středisku nikdy nic.

Proti Kanadě nabrali Třinečtí do půlky zápasu třígólové manko, přestože hráli rovnocennou partii. Pak sice snížil Chmielewski, ale Kanaďané si zbytek zápasu pohlídali a víceméně jej kontrolovali.

Třinec dvakrát inkasoval v oslabení a právě hra v početní nevýhodě mu škodila. Hráči po roce znovu narazili na kvalitu mezinárodní úrovně a upřímně - nedovedli se s ní úplně popasovat tak, jak by chtěli.

Hned v pátek tak odehrají zápas proti domácímu Davosu, a to opět od 20 hodin.

Oceláři Třinec – Tým Kanada 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Chmielewski (D. Musil, Adamský) – 6. Versteeg (Jeffrey, Tambellini), 23. Clark (Noreau, Tambellini), 28. Clark (Mitchell), 59. Clark. Rozhodčí: Lemelin, Wiegand – Kovacs, Progin. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:2. Diváci: 6006.

Třinec: Kváča (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Zahradníček, Haman, M. Adámek – Dravecký, Marcinko, M. Stránský – Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský, Polanský, Chmielewski – Hrňa, Novotný, Szturc. Trenéři: Zadina a Raszka.