Vstup do semifinále zvládla Juříkovic družina na jedničku, když před zaplněnou halou Polárka porazili na úvod série Porubu 5:0. Domácí gólman Lukáš Daneček tak svůj návrat na led (čtvrtfinálovou sérii odchytal jeho brankářský kolega Juraj Šimboch, jelikož Daneček byl nemocný, pozn. red.) okořenil další vychytanou nulou.

První třetina tohoto semifinále přinesla z obou stran velmi opatrný hokej. Týmy si hlídaly obranné pásmo, brankářské jedničky toho příliš řešit nemusely. „V první třetiny bylo na nás patrné, že jsme přeci jen trochu nervózní. Měli jsme herní přestávku, kdežto Poruba šla ze čtvrtfinálové série rovnou do zápasu. Bylo na nich patrné, že jsou více rozjetí. Když jsme ale ve druhé třetině vstřelili první gól, tak se naše hra uklidnila. Poté jsme už na ledě jasně dominovali, což se potvrdilo i ve třetí části zápasu," komentoval první semifinálový duel frýdecko-místecký kouč Jiří Juřík.

Toho potěšil nejen návrat Lukáše Danečka, ale na led se po pauze vrátil zkušený bek Pavel Kowalczyk se šikovným forvardem Ondřejem Kovařčíkem. „Právě ta týdenní pauza nám šikla. Kluci tak měli čas se dát postupně dohromady. Uvidíme, jak dopadne zranění Davida Samiece, který pondělní zápas nedohrál," vrátil se frýdecký lodivod k situaci z poslední minuty zápasu, ve které ostravský Mikuláš Rimmel nesmyslným zákrokem fauloval zmiňovaného Samiece.

Poruba vůbec doplatila na svou nedisciplinovanost, jelikož tři z pěti gólů padly při početní výhodě frýdeckého celku. „Ano, dnes byly přesilové hry rozhodující. My je tentokráte sehráli opravdu dobře. Teď se však už musíme soustředit na další utkání, které nás čeká ve středu," zdůraznil Jiří Juřík. Ten pak vysvětlil, proč jeho tým nastupuje do přesilových her s pěti útočníky. „Tuhle variantu jsme začali zkoušet v závěru základní části a pak i ve čtvrtfinále proti Kopřivnici. Vše bylo dáno i tím, že jsme nebyli pokaždé kompletní. Zkusili jsme dát k sobě hráče, kteří si na ledě vyhoví a mají i jak se říká hokejky dobře obrácené, což se nám v prvním semifinále vyplatilo," mnul si ruce Juřík.

„V první třetině jsme svého soupeře skoro k ničemu nepustili. Nastřelili jsme tam břevno a možná by se pak utkání vyvíjelo jinak. Od druhé třetiny jsme se ale nechávali zbytečně vylučovat. Ve čtyřech proti Frýdku-Místku hrát nemůžeme. Z toho jsme inkasovali dvě branky, vzápětí třetí a bylo prakticky po zápase. Doma se musíme faulů vyvarovat a hrát jako na začátku prvního utkání," vidí možnou cestu ke zdolání favorita porubský trenér Roman Kotala. Ten ještě osvětlil situaci ke gólmanovi Radku Tihlářovi, který musel vystřídat v 57. minutě. „Radek odstoupil kvůli tržné ráně pod okem, na další utkání už ale bude v pořádku," dodal Kotala.

Odveta se hraje na porubském ledě dnes (ve středu) od 18 hodin, třetí zápas je pak na pořadu znovu ve Frýdku-Místku, a to v pátek 11. března (předprodej vstupenek bude znovu den před utkáním od 15.30 do 18.00 hodin).

HC FRÝDEK-MÍSTEK – HC RT TORAX PORUBA 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Branky: 25. Káňa (Christov, Luka), 27. Káňa (Luka, Piecha), 30. Christov (Piecha, Chmielewski), 41. Luka (Christov, Káňa), 50. Samiec (Klimša, Jeník). Rozhodčí: Kašík, Kubičík - Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 12:13, navíc Jeník, Foltýn, Káňa - Baca, Szajter všichni 10 OT, Rimmel 5+DKU. Využití: 3:0. Diváci: 2000.
Frýdek-Místek: Daneček - Kowalczyk, Foltýn, Kvapil, Matyáš, Krutil, Polák, Jeník - Luka, Káňa, Christov - Jaroš, O. Kovařčík, Chmielewski - Franek, Cienciala, Meidl - Samiec, Piecha, Klimša. Trenéři: Juřík a Malík.
Poruba: Tihlář (57. Kubáň) - Malý, Gajda, Slavík, Puškár, Ovšák. Buček, Baca - Gelnar, Zachar, Rimmel - Seidler, Vrána, Stejskal - Vaněk, Sedlář, Ballner - Sysala, Szajter, Blahuta. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Čtvrtfinále – sk. Východ
HC Frýdek-Místek - HC Kopřivnice
konečný stav série: 3:0
VHK Vsetín - HK Nový Jičín
konečný stav série: 3:0
Moravské Budějovice – Technika Brno
konečný stav série: 1:3
HC RT Torax Poruba - SHK Hodonín
konečný stav série: 3:2
Semifinále – sk. Východ
HC Frýdek-Místek – HC RT Torax Poruba
5:0 (0:0, 3:0, 2:0), stav série: 1:0
VHK Vsetín – Technika Brno
3:2 (0:0, 3:2, 0:0), stav série: 1:0
(hraje se na tři vítězné zápasy – další termíny 9. a 11. 3.)

Osmifinále – sk. Západ
IHC Písek – BK Havlíčkův Brod
konečný stav série: 0:2
NED Nymburk – SKLH Žďár n. S.
konečný stav série: 1:2
Čtvrtfinále – sk. Západ
SC Kolín – SKLH Žďár n. S.
2:1 sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0), stav série: 2:1
HC Tábor – Havlíčkův Brod
6:3 (3:0, 1:0, 2:3), stav série: 2:1
HC Vrchlabí – HC Vlci Jablonec n. N.
2:4 (0:0, 1:1, 1:3), stav série: 1:2
SHC Klatovy – HC Kobra Praha
7:3 (2:1, 3:1, 2:1), stav série: 1:2
(hraje se na tři vítězné zápasy – další termín 9. 3.)