V prvním zápase 9. kola BAHL vyzvali Buldoci tým Kozubové. Šlo tak o souboj průběžně třetího a druhého celku tabulky. V první třetině začala zostra Koubová, ale z vytvořených šancí se jí gól podařilo dát až v 10. minutě. Poté oba týmy ubraly ze svého důrazu a hrálo se spíš ve středním pásmu s minimem brankových příležitostí. I proto nebylo divu, že prostřední část skončila bez branek. Buldoci vycítili šanci a na začátku třetí třetiny přidali na výkonu. Branku Kozubové ale strážil bezchybný Ligocki. Když pak po závaru Kozubová přidala svou druhou branku, bylo vlastně rozhodnuto.

Také duel mezi Hrádkem a Třincem přinesl svižný hokej. Třinečtí pak byli za svou aktivní hru odměněni brzkým vedením 2:0. Hrádek sice střelou od modré snížil, ale v dalším průběhu zápasu stříleli góly už jen Imperátoři. Havířovské Torpedo nastoupilo potřetí v krátkém sledu proti soupeři, který je v průběžné tabulce poslední. Ani Technici ze Stříteže svého soupeře nezdolali. Prvním, který otevřel účet utkání, byl Pustějovský, který tvrdou střelou od modré čáry nedal střítežskému brankáři šanci. Těsný stav vydržel až do závěrečné třetiny. V ní se nejprve prosadil havířovský střelec Štěbra. Výhru Torpeda pak pečetil ve 28. minutě Hovadina, který se dobře zorientoval v předbrankovém prostoru.

V posledním zápase se střetli hráči Mostů s týmem Czarne Pantery. Polští hokejisté do utkání doslova vlétli a vytvořili si řadu brankových příležitostí. Zasloužené vedení zajistil hostům v 10. minutě Marek. Úvod druhé části však Panteři zaspali a Mosty zásluhou Szmeka srovnaly. Radost z vyrovnání jim ale trvala pouhou minutu, vedení na stranu hostí vrátil Wójcik. Panteři stihli přidat ve druhé třetině ještě jednu branku, a tak před závěrečným dějstvím byl stav 1:3. Mosty stačily už jen snížit na 2:3 zásluhou Lýska.

Titul Tým kola si v 9. kole vysloužili hokejisté třineckých Imperátorů, kteří zničili favorizovaný Hrádek. Hráčem kola by tentokráte zvolen Vojtěch Karch, který se výraznou měrou podílel na vítězství Třince nad Hrádkem.

Výsledky: HC Buldogs – HC Kozubová 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Branky: 10. Lisztwan (Kostka), 32. Osmanczyk (Gombár). HC Imperators Třinec – HC Hrádek 5:1 (2:1, 2:0, 1:0). Branky: 2. Marthaus (Bukva), 4. Lipka (Vo. Karch), 17. Kadlubiec (Rusz), 23. Vo. Karch (Rusz), 37. Va. Karch (Vo. Karch) – 5. M. Pav. HC Torpedo Havířov – HC Technici Střítež 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Branky: 4. Pustějovský (Štěbra), 26. Štěbra (Hadaš), 28. Sovadina (Modr). HC Dynamo Mosty – HC Czarne Pantery 2:3 (0:1, 1:2, 1:0). Branky: 14. R. Szmek (M. Pieter), 30. Lýsek (Prívara) – 10. Marek, 16. Wójcik (Holeksa), 24. Wójcik (Chodak). (mt)