Titul vyhráli čtyřikrát v řadě, což se v historii samostatné české extraligy povedlo jen Vsetínu.

„Ve mně to není. Každý z nás je kousek skládačky a sešlo se to. Charakter kluků je rozhodující. Starší kluci, co tady jsou, odvádí neskutečnou práci, a tohle je výsledek,“ řekl novinářům Vrána, který už před sezonou tvrdil, že je v týmu stále hlad po vítězství. „Nikdo v šatně neříkal, že jsme vyhráli třikrát a že už to stačí. Kdyby to měl někdo jinak, ani nemá cenu, aby hokej hrál,“ podotkl.

Mistři! Hokejisté HC Oceláři Třinec jsou republikovými králi již popáté ve své historii.
Třinec opět na hokejovém vrcholu! Ocelářům vystřelil Masarykův pohár Hudáček

Při předchozích třech titulech útočili Oceláři z druhé pozice po základní části. Tentokrát skončili až šestí, protože prohráli 12 z posledních 16 kol. „Základní část je jedna věc, play off druhá. Věděli jsme, že máme zkušenosti, sílu a ukázalo se to. Nebudeme také opomíjet Kácu, který se zase zbláznil. To, co předváděl v play off a kolik toho pochytal navíc, bylo neskutečné,“ zdůraznil Vrána.

Oceláři jsou prvním týmem v historii extraligy, který získal titul z předkola. Minulý rok prohrál v play off jen dva ze 14 zápasů, tentokrát podstoupil 22 duelů. „Fyzicky i psychicky to bylo strašně moc náročné, navíc kluci měli virózy. Točilo se to, ale myslím si, že podobně to bylo i u soupeřů. Teď je takové období, kdy jsou všichni nemocní,“ uvedl.

Atmosféra v Třinci po vítězství v hokejové extralize, 28. 4. 2023.
Tak jsme mistři, no a cooo… V hokejovém Třinci se „chlastalo“ do rána

Oceláři se k titulu dostali nejtěžší možnou cestou. Nejenže hráli předkolo, ve kterém porazili Litvínov, ale také vyřadili dva největší kandidáty na titul Spartu Praha a Pardubice. Ve finále zdolali Hradec Králové, loňského vítěze základní části.

„Od předkola jsme začali hrát, co jsme chtěli a řekli, že budeme dělat. Že budeme zodpovědně bránit, ale nechci říkat, že jsme před tím hráli špatně. Hlavní bylo dodržovat systém a jsme tam, kde jsme," vysvětlil Vrána obrat. "Vyhrát titul čtyřikrát po sobě v této době je neskutečné. Je to jen o charakteru a nastavení v hlavě,“ podotkl.

Daniel Voženílek (vpravo).
Voženílek: Snad mi kluci ukážou, jak se Pohár slaví. Ocelář zpražil i manželku

Kapitán Ocelářů bude v Třinci pokračovat. „Domluvili jsme se. Jsem za tu nabídku vděčný. Budu se snažit pomáhat k úspěchům zase dále,“ řekl Vrána, který vynechal téměř celou základní část po operaci zápěstí. Dodal, že neváhal a pousmál se, že teď před oslavami už je zničený a neví, co vydrží. „Měl jsem také virózu a jsem úplně hotový.“