První třetina vyzněla jednoznačně ve prospěch Ocelářů. Domácí byli od startu lepší a vytvářeli si šance. Už ve čtvrté minutě Hrňa ideálně nahrál Hrabalovi, který ale ze sóla těsně netrefil branku. Vejmelka pak Kometu dvakrát podržel ještě při střelách Irgla a Krepse, ale odolával jen do 14. minuty. To se do nepovedeného brněnského vyhození z pásma na modré čáře naslepo opřel Nosek a puk si skrz několik hráčů našel cestu do sítě.

Herní dominanci Třince vyjádřil i poměr střel v první dvacetiminutovce - 13:3. A v tlaku domácí vytrvali i ve druhé části, v jejímž úvodu musel Vejmelka znovu zlikvidovat nebezpečný Irglův pokus. Hosté měli problém dostat se do hry. Jedinečná šance se jim ale v půlce utkání naskytla při dvojím vyloučení na třinecké straně. Kometa hrála 76 sekund pět na tři, ale až na pár střel vyložená šance nepřišla.

Tu si naopak zanedlouho znovu vypracovali Oceláři a po Petružálkově ráně za Vejmelkou zazvonila tyč. Vedení Třince navýšil až v 35. minutě Hrňa, který využil špatného zpracování Radima Zohorny a sám před gólmanem nezaváhal.

Skomírající Kometu probudil až těsně před koncem druhé části Martin Erat svou nevyužitou šancí, ale hosté ve třetí třetině začali soupeři pořádně šlapat na paty. Tlak zákonitě vyústil ve snížení: Čermák ho docílil šikovnou tečí před Hrubcem, kterou museli přezkoumat videorozhodčí.

Domácí náskok visel na vlásku. Hosté navíc hráli další přesilovku, ale v ní po neočekávaném odrazu vyhozeného kotouče od zadního mantinelu dostal puk před prázdnou branku domácí Irgl a rozhodl. Hostující naděje záhy definitivně pohřbil Gulašiho faul na Hrabala, za který dostal trest na pět minut a do konce utkání. V závěrečné power play přidal do prázdné branky čtvrtou trefu Špirko.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Nosek, 35. Hrňa, 51. Irgl (Roth), 59. Špirko - 47. L. Čermák (Haščák, Kováčik). Rozhodčí: Čech, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:7, navíc Gulaši (Brno) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200 (vyprodáno).
Třinec: Hrubec - Roth, Linhart, Krajíček, M. Doudera, Hrabal, Jank, Nosek - Dravecký, Kreps, Rákos - Irgl, Kane, Adamský - Hrňa, Marosz, J. Petružálek - J. Sýkora, Špirko, Chmielewski. Trenéři: Kýhos, Mucha a B. Kopřiva.
Brno: Vejmelka - O. Němec, Trška, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král - M. Erat, H. Zohorna, M. Kvapil - Vincour, L. Čermák, Zaťovič - Haščák, V. Němec, F. Dvořák - Kratochvíl, R. Zohorna, Dymáček - M. Novák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Více se dočtete v sobotním Deníku…