V pondělí Rysi zvítězili v Kadani, v úterý pak brali všechny body ze zápasu se Sokolovem. Svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara tak vyhráli už potřetí v řadě a vstup do sezony jim vyšel na jedničku. „Sice to byli soupeři z nižších pater tabulky, ale třeba Sokolov začal velmi dobře,“ uvedl Wojnar a dodal: „Každý zápas je těžký. I nováčci berou body zkušeným týmům, takže o to je ten start důležitější.“

První třetina nabídla několik zajímavých šancí, ovšem první gól padl až ve druhém dějství. Postaral se o něj hostující Šedivý, jenž využil přesilovou hru. O tři minuty později ale potrestal vyloučení i Sokolov a bylo to 1:1.

O osudu utkání tak rozhodla až třetí třetina. Stuchlík sice svou šanci ještě nedotáhl, Veselý už ale uspěl a Rysi znovu vedli. Pět minut před koncem se prosadil ve vlastním oslabení Mikulík a bylo rozhodnuto. „Hrál se poctivý hokej. Čekali jsme na gól, který by to zlomil, a taky jsme se ho dočkali. Mikulíkova trefa rozhodla,“ uvedl Wojnar.

V závěru se ještě prosadili Šedivý s Veselým, jednu asistenci si dokonce připsal i brankář Malík, a Rysi tak znovu získali všechny body. „Jsem spokojený a přesvědčený, že v těchto výkonech budeme pokračovat,“ řekl spokojeně Wojnar.

HC Baník Sokolov – HC Frýdek-Místek 1:5 (0:0, 1:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 26. Šik (Prymula) – 23. Šedivý (Klimša, Kaukič), 44. R. Veselý (Kurovský), 56. Mikulík (Šedivý, Husák), 59. Šedivý (Malík), 60. R. Veselý (Zahradníček, Kofroň). Rozhodčí: Doležal, Barek – Flegl, Dědek. Diváci: 456.

Frýdek-Místek: Malík (Suchánek) – Husák, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Peterek, Mikulík, Raška – Klimša, Šedivý, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič. Trenér: Wojnar.