Rozhodující semifinálový zápas mezi Hrádkem a Imperátory z Třince začal ve vysokém tempu. Tlaku Třineckých na hrádeckou branku pomohlo také to, že hned v první třetině dostal domácí celek trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Imperátoři toho ale v přesilovce moc nevymysleli. První změnu skóre přinesla 10. minuta, kdy se po nahrávce Gorného ujala střela J. Pava. První třetinu tak Hrádek vyhrál na střely 9:6, na góly pak 1:0.

Do druhé třetiny šel tým Imperátorů s cílem vyrovnat. V mnoha okamžicích držel domácí celek nad vodou brankář Sztefek. V čase 17:41 zvyšoval vedení Hrádku Dorda. Když pak ve 22. minutě navýšil vedení domácích T. Cieslar, bylo to již 3:0. Šance hostí ještě probudil v závěru druhé periody Marthaus. Ve třetí třetině hráli hosté již na riziko a domácí hokejisté tak měli více prostoru v otevřené obraně Třineckých. V čase 34:31 upravil Wantulok na 4:1. Když pak stejný hráč o třináct vteřin později připravil gólovou pozici pro Sikoru, bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Imperátorům se podařilo již jen snížit na konečných 5:2, a to zásluhou Václava Karcha. I když poměr střel byl vyrovnaný (21:21), z postupu do finále se nakonec radovali hokejisté Hrádku.

Finálový den se uskuteční v třinecké Werk aréně, a to v neděli 10. března od 17 hodin.

Výsledky semifinále: HC Hrádek - HC Imperators Třinec 5:2 (1:0, 2:1, 2:1). Branky: 10. J. Pav (B. Gorny), 18. Dorda (T. Cieslar), 22. T. Cieslar (Drapa), 35. Wantulok (Szlaur), 36. Szmek (Wantulok) – 26. Marthaus, 45. Vá. Karch (Vo. Karch). Vyloučení: 3:2, bez využití. Stav série: 2:1. HC Buldogs – HC Kozubová - stav série: 2:0.

Program finálového dne BAHL (Werk Aréna - neděle 10. března): utkání o 3. místo: HC Koubová - HC Imperators Třinec (17.00), finále: HC Hrádek - HC Buldogs (19.00). (trp)