HC Frýdek-Místek - HC Kopřivnice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Od úvodního buly byl k vidění pohledný hokej, který se musel líbit snad každému. Hrálo se nahoru - dolů a šance se střídaly na obou stranách. Hostující brankář Chlad byl stejně úspěšný jako domácí Feber a tak i přes řadu šancí na obou stranách se skóre dlouho neměnilo. Změna nepřišla ani v 10. minutě, kdy domácí hráči hráli první přesilovku. Od konce 16. minuty se pořádně zapotil hostující Chlad v brance, když čelil několika prudkým střelám. Tlak však zůstal nevyužitý a po úvodních dvaceti minutách hry svítil na ukazateli skóre stav 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté z Kopřivnice, kteří díky přesilovce z poloviny 21. minuty byli aktivnějším mužstvem. Oslabení dokázali domácí ubránit, ale na konci 24. minuty nezabránili Hrubému v nahrávce na Chalupu, který přenechal puk Štěpjákovi a ten překonal Febera. Hosté se tak ujali vedení 1:0 a domácí hráči marně hledali odpověď na branku soupeře. Řadu šancí, které si hráči vypracovali, dokázal s přehledem likvidovat kopřivnický brankář. Vyrovnání se diváci nedočkali ani v polovině utkání, kdy se frýdecko-místeckým hráčům nepodařilo využít další početní výhodu. Na konci druhé třetiny vyfasoval Sztefek trest do konce utkání za nesportovní chování. Domácí tak přišli nejen o Sztefka, ale do poslední třetiny nastupovali i s jednobrankovou ztrátou.

Do závěrečné třetiny nastoupil soupeř jen ve čtyřech, ale své oslabení ustál. Úspěšní nebyli hráči Frýdku-Místku ani v následující přesilovce, která přišla na přelomu 42. minuty. Hostující Chlad měl plné ruce práce, ale stále si držel svojí neprůstřelnost. Po dvou po sobě jdoucích přesilovkách, které se nepodařilo využít o chvíli později hráči Kopřivnice nabídli další. A tu na začátku 48. minuty využil Novák a vyrovnal na 1:1. Oslavy hráčů ještě nedohasly a v polovině 49. minuty vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře kapitán domácích hráčů Bojda. Chytře nahodil puk na hostující branku, nahozený puk zaskočil hostujícího brankáře a domácí hráči se dostali do vedení. Od této chvíle si Feber v domácí svatyni velmi dobře uvědomoval, že bude hodně záležet na něm. Obranná hra však byla bezchybná a domácí nakonec zápas s Kopřivnicí dotáhli až do vítězného konce a připsali si do tabulky další důležité vítězství. Bodově se dotáhli na Kopřivnici, která je však zásluhou lepšího skóre na druhém místě.

V příštím kole zavítají hokejisté Frýdku-Místku zítra do Rožnova, do hlediště Víceúčelové sportovní haly jsou zváni všichni příznivci ledního hokeje v sobotu 29. listopadu, kde se od 17 hodin proti domácímu kolektivu představí hráči z Krnova.

Branky: 48. Novák, 49. Bojda (Wlaka) – 24. Štěpják (Chalupa, Hrubý). Vyloučení: 8:9, navíc Sztefek – trest do konce utkání (FM), Pelikán – trest do konce utkání (Kopřivnice), využití: 1:0, diváci: 200.

Frýdek-Místek: Feber - Pastorek, Novák, Piecha, Čára, Bojda, Sztefek, Sochacký, Zapletal, Merta. Kudela, Kameník, Janečka, Kappel, Sýkora, Trubka, Wlaka. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)

Krajská liga mužů 8. kolo:
HC Frýdek-Místek – HC Kopřivnice 2:1,
HK Krnov - SK Karviná 1:6,
Horní Benešov - HC Rožnov pod Radhoštěm 7:1.