HC Studénka – HC Frýdek-Místek 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Ve Studénce se od samého začátku hrál vyrovnaný hokej, kterému nescházely šance na obou stranách. Hosté museli od 3. minuty čelit tlaku domácích, kteří hráli v početní výhodě. Tlak soupeře dokázal úspěšně korigovat velmi dobře chytající Feber a tak hru v oslabení při vyloučení Trubky zvládli. Přesto přesilovka domácí hráče nakopla a jejich tlak narůstal. Na konci 18. minuty nakonec udeřili hosté. To frýdecko-místecký Zapletal dokázal po přihrávce Sztefka překonat domácího brankáře. Hubené jednobrankové vedení vydrželo až do závěru první třetiny.

Začátek druhého dějství sice začal Frýdek v oslabení, ale početní nevýhodně se nakonec ubránil. V polovině 23. minutě to byl opět Zapletal, který rozesmutnil domácího gólmana podruhé – 0:2. Výhra hostí se začala pomalu naplňovat v polovině utkání, kdy Křivák zachytil dlouhou přihrávku za domácí obranou a v samostatném úniku nedal domácímu Válkovi v brance žádnou šanci - 0:3. Domácí hráči se snažili na třetí branku odpovědět, ale místo toho chybovali a Zapletal dokončil svůj hattrick, když v čase 33:51 zvýšil na 0:4. Ani čtyřbrankové vedení hosty nijak neuspokojovalo a stále se hnali na zteč domácí branky. V polovině 37. minuty dokázal domácí Holaník snížit na 1:4. Za tohoto stavu skončila i druhá třetina.

Do závěrečné třetiny nastoupili domácí s útočným pojetím, které ale brzdil pozorný Feber. Mužstvo Frýdku-Místku se také tlačilo dopředu, jenže šance ztroskotávaly na Válkovi v brance Studénky. Poslední slovo měli hosté čtyři minuty před koncem střetnutí, kdy střelu Kameníka tečoval Bojda. Hokejisté Frýdku-Místku tak zvítězili ve Studénce rozdílem čtyř branek a posunuli se na druhé místo v tabulce, kterou vede o jediný bod Kopřivnice.

V sobotu 13. prosince zavítá HC Frýdek-Místek na led Horního Benešova a o týden později v neděli 21. prosince se naposledy v tomto roce představí na ledě v Kopřivnici. V domácím prostředí nastoupí hráči Frýdku-Místku až po Novém roce. Přesněji to bude v sobotu 10. ledna 2009, kdy od 17 hodin přivítají soupeře z Rožnova pod Radhoštěm.

Branky: 37. Holaník (Mičulka) – 18. Zapletal (Sztefek), 23. Zapletal (Merta), 30. Křivák (Čára), 34. Zapletal (Merta, Čára), 56. Bojda (Kameník). Vyloučení: 4:7, bez využití, diváci: 205.

Frýdek-Místek: Feber - Sýkora, Sochacký, Trubka, Pilař, Janečka, Kameník, Zapletal, Pastorek, Merta, Kappel, Sztefek, Křivák, Wlaka, Bojda, Čára, Říhošek, Pecha. Trenér: Tomáš Špaček, vedoucí: Libor Langer. (zd)