Již úvodní minuty zápasu naznačily, že tempo bude znovu vysoké. Martin se do svého hostitele zakousl, víc ale vytěžit nedokázal. Naopak domácí se radovali hned ze svého prvního útoku na soupeřovu branku. Křivohlávek našel před brankou Franka, který přesnou trefou propálil slovenského gólmana Dzubinu – 1:0. Frýdečtí po vstřelené brance sice ožili, i přes několik šancí už gól do konce první periody ale nepřidali.

Také úvod druhého dějství patřil spíš zkušeným hokejistům z Martina. Domácí obranu nejvíce zlobil Vítězslav Bílek, posila slovenského celku z Kladna. Ani on, ani jeho kolegové, však bezchybného Danečka překonat nedokázali. V polovině zápasu dostal Frýdek-Místek možnost hrát dvě přesilové hry v řadě. Tu první ještě Juříkovic svěřenci zužitkovat nedokázali, v té druhé už ale diváci mohli oslavovat. Roupec nejprve pálil nepřesně, puk si ale od zadního mantinelu našel cestičku k volnému Káňovi, který se už v koncovce nemýlil – 2:0. O chvíli později stálo u domácích štěstí, když za Danečkem zazvonila tyč. Druhá třetina skončila tedy stejně, jako ta první – výhrou domácích v poměru jedna nula.

Vůbec nejpovedenější byla nakonec třetí třetina. V té dokázali domácí hokejisté čtyřikrát skórovat. Na začátku třetí části se po Lukově přihrávce trefil Pisarik, o necelé dvě minuty později navýšil vedení Frýdeckých Káňa. Tempo hry za tohoto rozhodnutého stavu opadlo, další góly si domácí schovali až na samý závěr střetnutí. V čase 57:17 zachytil rozehrávku soupeře Cienciala a po jeho ideální přihrávce neměl kanonýr Luka problém se zakončením. Frýdečtí pak ještě skórovali jednou, když se mezi střelce zapsal ještě Rufer.

Další ze série sedmi přípravných duelů odehraje nováček WSM ligy dnes, a to na ledě přerovských Zubrů. V prvním vzájemném střetnutí těchto soupeřů se z výhry radovali hráči Frýdku-Místku 4:2. Odveta má úvodní buly naplánováno na 18 hodinu.

HC FRÝDEK-MÍSTEK – MHC MARTIN 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Branky: 2. Franek (Křivohlávek, Krutil), 31. Káňa (Roupec, Kania), 41. Pisarik (Luka, Kanko), 43. Káňa (Christov, Klimša), 58. Luka (Cienciala, Kanko), 60. Rufer (O. Kovařčík, Klimša). Rozhodčí: Kubičík – Hanzlík, Poruba. Vyloučení: 1:4, využití: 1:0. Diváci: 1082.
Frýdek-Místek: Daneček – Jeník, Stránský, Pisarik, Kania, Krutil, Roupec – Miloš Roman, Franek, Kanko, Křivohlávek, Klimša, O. Kovařčík, Cienciala, Káňa, Meidl, Rufer, Luka, Christov. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík. (mar)