Naproti tomu o první výhru v základní hrací době budou usilovat Karlovy Vary proti Spartě, Kladno s Hradcem Králové a Litvínov v souboji s obhájcem titulu Plzní.

Slavii čeká třetí domácí zápas za sebou, předešlé dva vyhrála po samostatných nájezdech a v prodloužení.

„Máme sice deset bodů a vedeme tabulku, ale pořád to není takové, jak bychom si přáli. Musíme se zlepšovat. Vedeme i díky tomu, že máme štěstí. Oba poslední zápasy jsme mohli klidně i prohrát," řekl trenér Vladimír Růžička, který bude opět spoléhat na útočníka Jaroslava Bednáře a brankáře Dominika Furcha. Bednář se postaral o čtyři z osmi branek týmu, Furch kapituloval jen třikrát.

Start ročníku se zatím rozchází s ideálními představami Vítkovic, které mají s 16 inkasovanými góly nejhorší obranu. Kouč Peter Oremus navíc běduje nad herní nekázní; jeho celek v každém ze čtyř zápasů kapituloval jako první a musel dotahovat. „O zodpovědnosti a disciplinovanosti se bavíme stále, ale není to ono. Pokud chceme skutečně uspět, musíme být ještě zodpovědnější a disciplinovanější než doposud. Hráči by měli ukázat větší touhu po vítězství," prohlásil Oremus.

Ani v Třinci zatím nemohou jásat. Ovšem je to úplně jiná písnička, než ta nesrozumitelná z úvodu soutěže.

Oceláři po přesvědčivé výhře 3:0 nad vicemistrem ze Zlína, nebyli ani v neděli na půdě úřadujícího mistra z Plzně daleko od vítězství. I přes porážku na samostatné nájezdy naznačili Slezané vzrůstající formu. V nastoleném trendu by chtěli svěřenci kouče Jiřího Kalouse pokračovat i dnes proti Chomutovu, který v minulé sezoně doma dvakrát porazili.

„V Plzni jsme odehráli velmi dobré utkání a budeme se na to snažit navázat. Chceme tři body," řekl Kalous.

O střelecké probuzení se bude pokoušet také kanonýr Martin Růžička, který ve čtyřech kolech neskóroval. Ocelářům scházejí zranění Orsava s Hamerlíkem.