První opravdu ostrý test čeká dnes vpodvečer na hokejisty Vítkovic. Ve druhém kole letního Tipsport Hockey Cupu přivítají na svém ledě ostravské ČEZ Arény atraktivního protivníka z Třince.

Ten už má jedno utkání letního hokejového poháru za sebou. V úterý doma porazil prvoligovou Olomouc góly Davida Květoně a Jozefa Baleje 2:0. V letní přestávce přišli do Ostravy z Třince dva hokejisté – Slovák Juraj Štefanka a Lubomír Korhoň. „Třinec je minulost, teď už se soustředím především na to, abych byl platným hráčem Vítkovic,“ řekl Korhoň, jenž přiznal, že ho třinecký nezájem mrzel.

To Štefanka byl z návratu do Ostravy hodně rád. „„Ve Vítkovicích jsem se vždy cítil velmi dobře a beru tento přestup jako návrat domů,“ uvedl krátce po příchodu do Vítkovic zkušený útočník.

Dnešní soupeři se v létě při Tipsport Cupu utkali i loni, kdy využili domácího prostředí. Vítkovice porazily Třinec v ČEZ Aréně 3:0 Branky: Burger, Prorok, P. Hubáček), Třinec ve své domovské Werk Aréně vyhrál 3:2 (Švarný 2, Martynek – Petrovický, Krenželok).

Třinec se bude muset v derby obejít bez několika hráčů základní sestavy. „Určitě nebude hrát Polák se Steberem, které trápí pochroumané rameno, a Pánik, jenž se připravuje se slovenskou juniorskou reprezentací. Ještě minimálně týden pak bude chybět letní posila Miroslav Kováčik, zotavující se po operaci kolena. Prostor tak dostanou mladíci Hrňa s Vrbou,“ uvedl trenér Třince Antonín Stavjaňa. Branku Ocelářů bude hájit Martin Vojtek. „V přípravě se budou oba gólmani pravidelně střídat,“ prozradil Stavjaňa. Zda bude jeho tým v nevýhodě, protože na rozdíl od Vítkovic odehrál v úterý zápas proti Olomouci v nejsilnější sestavě, to kouč Ocelářů příliš neřeší a tvrdí: „Každý tým přistupuje k přípravě různě. Někdo šetří opory a dává přednost mladým hokejistům, jiný klade v přípravě důraz na zkoušku herních variant se všemi hráči včetně opor.“

Zápas 2. kola skupiny D Vítkovice – Třinec začíná v 17 hodin v ostravské ČEZ Aréně.

JIŘÍ TOMAŠKOVIČ, JAKUB NOHAVICA