„Byly tam nějaké chyby. Nedostali jsme ale gól, což je pozitivní,“ říká s jednadvaceti brankami druhý nejlepší střelec Ocelářů.

Polákova řada chodila až na pár výjimek na Strakovu elitní formaci, která v úvodních dvou duelech v Plzni obstarala pět branek, což byla celá polovina. V Třinci však vyšla naprázdno. „Jsou to výborní hráči, to ví každý. Když se na ně trošku zaměříme a nenecháme jim tolik prostoru, tak se dají ubránit,“ je přesvědčen třiadvacetiletý útočník, který přišel před sezonou z Karlových Varů.

„Když dostanou metr dva, tak třeba Straka udělá dva kroky a je hned za vámi. Musíme se snažit rychle přistupovat a ještě to trochu vylepšit do příštího zápasu,“ ví Vojtěch Polák, podle kterého se v Plzni hráči až příliš zaměřovali na olympijského vítěze z Nagana.

„Na Straku jsme se v předchozích dvou utkáních třeba zbytečně dívali dva. On tam pak udělal hráče a už byli volní další. Teď jsme si každý hlídali jednoho hráče a vyšlo to.“ Jen v závěru utkání nastupovala na Strakovu řadu Polanského družina. „Tam totiž byly nějaká oslabení a přesilovky. Víceméně my na ně máme chuť jet,“ přiznává Polák.

I přesto mohl nestárnoucí plzeňský kapitán a vůdce týmu skórovat a ještě zamíchat kartami. Za stavu 1:0 pro Třinec ujel v oslabení plzeňský Cartelli, jeho střelu Vojtek jen vyrazil a dojíždějícímu Strakovi se osud doslova vysmál, když puk z jeho hole orazítkoval pravou i levou tyč a odrazil se zpět do hry „Kokin (Martin Vojtek – pozn. aut.) to měl dobře postavené,“ culí se Polák, který kromě hlavního úkolu, tedy obranné hry, stačil i útočit.

„Měl jsem hned v úvodu šanci, ale poloodkrytou branku jsem netrefil. Je jedno, kdo dá gól, hlavně když se vyhraje. My se soustředili především na bránění. Skvěle jsme napadali, doplňovali se. Musíme šlapat dál,“ uzavřel Vojtěch Polák.