„Je to škoda. Měli jsme asi osm mečbolů v nájezdech. Takový je hokejový život. Vítkovice jsou první v tabulce. Počítá se každý bod, když je extraliga tak vyrovnaná,“ řekl třiatřicetiletý gólman Ocelářů. Vojtek se vrátil do klece po třízápasové pauze. Naposledy naskočil miláček třineckého publika před jedenácti dny do utkání ve Zlíně (4:7), kde se po páté trefě postavil na jeho místo jeho parťák Roman Čechmánek.

„O tom, že budu chytat, jsem se dozvěděl až na ledě při rozbruslení. Předchozí zápasy nastupoval Roman, protože se dělali body a nebyl důvod to měnit. Sezona je dlouhá, takže je logické, že se střídáme,“ přiznal Vojtek, který si prožil pořádně krušný úvod derby. Z první rány dostal branku, navíc ve chvíli, kdy jeho mužstvo hrálo přesilovku.

„Šlo mi to nějak přes betony, byla to hodně nešťastná branka. Je to strašně nepříjemná situace, když si člověk nesáhne na puk, a s první střely dostane gól. Snažil jsem se z toho otřepat a snad se mi to povedlo,“ pokračoval zkušený Vojtek. Třinci se ve Vítkovicích daří, v posledních třech letech tam vždy bodoval. A povedlo se mu to i tentokrát.

„Je to příjemné. Jsme kousek od sebe, je to naše jediné derby. Diváci, kterých na nás přijde vždy dost, tady dokáží vytvořit skvělou atmosféru. Za bod proti vedoucímu týmu extraligy jsme rádi,“ doplnil Vojtek a ještě stačil pochválit svého kolegu ve vítkovické brance. „Pincák odchytal výborný zápas. Hlavně jak lapil šanci Martynka, to byla tutovka,“ dodal.

Štěpánek se bál co zase vymyslí Polanský

Bylo to nekonečné, ovšem nikdo neodešel domů dříve, než se rozhodlo. Z poloviny zaplněná ČEZ Aréna sledovala skvělé derby Vítkovic s Třincem, které rozhodla až jedenáctá série samostatných nájezdů. V ní pokořil Vojtka blafákem Róbert Petrovický a zajistil tak Vítkovicím druhý bod. Jeho tým se tak v polovině základní části udržel v čele hokejové extraligy. O dva body před Litvínovem.

„Padesát jedna bodů v polovině je skvělý počin. Můžeme to schovat do banky na nějaký úrok ať to tam roste. Zapomenout na to a do druhé poloviny jít ve stejném duchu,“ liboval si kapitán Vítkovic Róbert Petrovický.

Ten se na střídačce dlouho schovával, až v jedenácté sérii, za nerozhodného stavu 1:1, si ho všiml Roman Šimíček. „Šimon volal, že se tam Robo schovává, ať ho vytáhnem. A vyšlo to,“ řekl kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

„Takovou sérii jsem nezažil. Jen jsem se na to díval několikrát v televizi. Vzpomněl jsem, jak to udělal jeden místní borec, pan Malík a přemýšlel jsem o tom …, ale rozmyslel jsem si to, protože pak by na mě tady lidi bučeli až do konce sezony (smích). Byl to skvělý zápas. Všichni brankáři byli hvězdami utkání,“ líčil Petrovický. „My máme na nájezdy Koubu, kterému se dávají góly velmi těžko. Hráč si už myslí, že ho má připraveného a on mu to stejně chytí. I v tréninku mě se… zlobí,“ usmíval se vítkovický kapitán Róbert Petrovický.

Penaltový mág Štěpánek přiznal, že mu nebylo zrovna dobře, když šel místo Marka Pince do branky. „Po pětašedesáti minutách na střídačce to nebylo moc příjemné. Bál jsem se především Polanského. Nevěděl jsem co zase vymyslí, jestli třeba nepojede po zadku,“ řekl vítkovický brankář. Polanský na něj jel dvakrát a oba, stejně jako dalších osm nájezdů Štěpánek zlikvidoval.

JAKUB NOHAVICA

JIŘÍ TOMAŠKOVIČ