Loňská opora přestala chytat, a dokonce se začalo spekulovat o jeho odchodu. „Nic jsem o tom nevěděl,“ přiznává třiatřicetiletý přerovský rodák. V Liberci to už byl zase starý dobrý „Kokin“. Ze čtyřiceti střel pustil za svá záda jediný puk a zajistil Slezanům důležité tři body za výhru 3:1.

Do zápasu s Libercem jste odchytal jen jedno utkání z osmi. To na pravidelné střídání gólmanů, které avizovalo vedení před sezonou, nevypadalo…

Začátek soutěže nás nezastihl v nejlepší formě, ani mně se příliš nedařilo. Je pochopitelné, že když se mužstvu nevede, musí přijít změna. Roman (Roman Čechmánek – pozn. aut.) chytal výborně a nebyl důvod na tom něco měnit.

Nebyl jste před zápasem nervózní? Kdy jste zjistil, že začnete v bráně?

Že budu v Liberci chytat, mi prozradil trenér Stavjaňa ve středu. Nějaký tlak nebo nervozitu jsem necítil. Soustředil jsem se hlavně na svůj výkon.

Proti Liberci se vám pravidelně daří, loni jste vychytal obě domácí vítězství, a potvrdil jste to i teď na ledě Severočechů. Je to hrou Liberce, náhoda, nebo v tom je něco jiného?

Těžko říct. Zápas nám vyšel jako týmu, získali jsme tři cenné body a to je teď nejdůležitější.

Spekulovalo se o vašem odchodu do slovenské Žiliny. To asi na pohodě gólmanovi nepřidá, navíc když jste loni patřil k oporám. Jak jste to vnímal?

Vůbec jsem o tom nic nevěděl. Zprávu o tom, že opouštím Třinec, jsem četl poprvé na teletextu.

Mluvil s vámi někdo, že byste mohl Třinec opustit? Na vaše místo měl přijít mladý Patrik Neuvirth, který působil v zámoří…

Nikdo z vedení se mnou o možném odchodu nemluvil, ani nic nenaznačil.

Třinec se podle všeho dostal z nejhoršího. Cítíte to taky tak?

Tabulka je hodně vyrovnaná, čeká nás ještě mnoho zápasů a je předčasné mluvit o tom, zda se situace uklidnila. Hlavní je soustředit se na jednotlivé zápasy a sbírat body.

V pátek hrajete na Spartě, už víte, kdo dostane v bráně přednost?

Přijeli jsme z Liberce ve tři hodiny ráno, takže jsem se stačil tak akorát vyspat. Uvidíme, jak se kouč rozhodne.