„Danielu Voženílkovi děkujeme za práci, kterou pro Oceláře odvedl. Byl nedílnou součástí dvou mistrovských týmů, jeho vyrovnávací trefa v šestém semifinále se Spartou pouhé dvě desetiny vteřiny před koncem se nesmazatelně zapíše do paměti všech nejen třineckých fanoušků. Danovi přejeme, aby se v kariéře posunul a aby si splnil také svůj sen: zahrát si NHL,“ uvedl pro klubový web ředitel HC Oceláři Třinec Jan Peterek.

„Podepsat smlouvu v Třinci bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě. Ty dva roky tady ani nemohly dopadnout lépe, vždyť já tady vyhrál, co se dalo. Oceláři jsou fantastická organizace, kariéra hokejisty je ale krátká a já cítím, že bych se v osmadvaceti letech chtěl posunout dál a zkusit angažmá v zahraničí. Proto jsem vděčný vedení Ocelářů, že mi toto umožnili. Poděkovat bych chtěl ale také trenérům, spoluhráčům a v neposlední řadě městu a fanouškům,“ řekl Daniel Voženílek.

Voženílek přišel do Třince v létě 2022 z Českých Budějovic, za Oceláře ve dvou sezonách v součtu s play-off nastoupil do 143 utkání, zaznamenal v nich 94 bodů (39+55). V sezoně 2022/23 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem play-off, v té poslední se zase výrazným způsobem podepsal pod historický obrat v semifinálové sérii se Spartou. Oceláři se i díky jeho gólu v závěru šestého duelu série stali prvním týmem v extralize, který ve vyřazovacích bojích otočil ze stavu 0:3 na zápasy.