K původně plánovanému duelu Valcířů o konečné umístění v Tipsport lize se Slováckem nakonec po vzájemné domluvě nedošlo. „Slovácko mělo už na sobotu domluvený přípravný zápas se Senicí. Nemělo smysl cestovat někde do Brna a hrát s jejich dorostem. Jelikož podobně byl zrušen i zápas Orlové se Zlínem, domluvili jsme se s naším rivalem z třetí ligy, že si opět spolu zahrajeme," vysvětlil náhlou změnu v herním plánu frýdecko-místecký trenér Milan Duhan.

Frýdečtí šli do zápasu v neúplném složení. Chyběli zranění (Förster, Talián) či nemocní (Bačík s Prokešem). Navíc útočník Soukup je stále na testech v prvoligovém Baníku. „Hrajeme teď s tím, co máme. Uvidíme, jak se v týdnu dohodneme na příchodu nových hráčů. Do konce ledna bych chtěl mít kádr už uzavřený," prozradil Duhan.

Valcíři začali aktivně a již z prvního útoku mohli udeřit, Pešek však mířil vedle. O chvíli později chybuje orlovský brankář Szarowski, ale Gulajev jeho zaváhání využít nedokáže. Až ve 22. minutě se dokázal prosadit záložník Mozol. Jak se později ukázalo, byla to nakonec jediná branka tohoto přípravného zápasu. „Opět jsme odehráli velice dobré utkání. Skóre mohlo být i vyšší, jelikož jsme nastřelili snad čtyři tyčky a jedno břevno. To hovoří za vše. Zápas určitě splnil svůj účel, šli jsme do něj z plné zátěže. Jediným negativem je zranění Mozola," smutnil po utkání Milan Duhan.

Na frýdecké hráče teď čeká porce dalších tří přípravných zápasů. Už dnes se Valcíři představí od 14 hodin na kylešovické umělé trávě v duelu s druholigovou Opavou. V pátek pak poměří Frýdek síly na domácí půdě s divizním Valašským Meziříčím (18 hodin), o den později si pak Duhanovi svěřenci zahrají v nedalekém Havířově (10.15 h).

SLAVIA ORLOVÁ – MFK FRÝDEK-MÍSTEK 0:1 (0:1)

Branka: 22. Mozol. Rozhodčí: Plesar – Peřina, Machálek.

Frýdek-Místek: Prepsl (64. Tesarčík) – M. Švrček, Coufal, Literák (46. Korneta), Žídek – Racko (46. Skotnica), Wozniak (46. Cesnek), Mozol (46. Juříček), Pešek – Gulajev, Teplý (46. Molnár). Trenér: Milan Duhan.