„Jsme velmi rádi za tři body, protože jsme hráli proti velmi dobrému soupeři, který potvrdil svoji formu z posledních zápasů,“ radoval se z vítězství Vladimír Országh, asistent třineckého trenéra Zdeňka Motáka.

Skóre utkání otevřel v 16. minutě domácí Daňo po přihrávce Hudáčka, který na konci druhé třetiny odpověděl na gól llibereckého Flynna a vrátil vedení na stranu Ocelářů. Pořádná střelecká kanonáda se ale rozjela až v závěrečné části, ve které padlo celkem šest z devíti gólů zápasu.

Ve 44. a 46. minutě se prosadil domácí Růžička a na 2:4 hned vzápětí snížil „tygr“ Nedomlel. Pozadu nezůstali ani třinečtí kanonýři, na 5:2 zvýšil v 54. minutě Roman a o minutu později překonal libereckého Neužila i Kurovský. Těsně před poslední sirénou pak hosté kosmeticky upravili skóre na 3:6 zásluhou Najmana.

„Dvě třetiny byl zápas vyrovnaný. I když jsme vedli, tak byl soupeř stále nebezpečný. Důležité bylo, že jsme se ve třetí třetině víc tlačili do brány a přálo nám i štěstí na odražené puky. Ale to vyplývalo z toho, že jsme chodili do předbrankového prostoru. Vypracovali jsme si náskok, který jsme si udrželi, ale byl to těžký zápas. Jsme rádi, že jsme ho zvládli," konstatoval třinecký asistent.

Hokejová extraliga - 33. kolo:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 16. Daňo (Hudáček), 40. Hudáček (Daňo, Nestrašil), 44. M. Růžička (Marcinko, M. Doudera), 46. M. Růžička (Dravecký, Zahradníček), 54. Roman (Zahradníček, M. Růžička), 55. Kurovský (M. Doudera, Hudáček) – 35. Flynn (Nedomlel), 48. Nedomlel (Vlach, Rychlovský), 59. A. Najman (Balinskis, Flynn). Rozhodčí: Cabák, Šír – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Střely na branku: 31:26. Zásahy brankářů:23:25. Diváci: 4677.

Oceláři Třinec: Mazanec – Havránek, Marinčin, M. Doudera, Zahradníček, J. Jeřábek, Čukste – Voženílek, Marcinko, M. Růžička – Nestrašil, Hudáček, Daňo – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Buček, Dravecký, Kurovský – Hrňa. Trenér: Zdeněk Moták.

Bílí Tygři Liberec: Neužil – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Kolmann – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Ordoš, A. Najman, Flynn – Vlach, Jelínek, Rychlovský – Průžek, Dlouhý, Hrníčko. Trenér: Patrik Augusta.