S blížícím se koncem základní části budou boje ve WSM lize čím dál víc vyrovnanější a dramatičtější. Nejinak tomu bylo na ledě Benátek nad Jizerou, kde se o vítězi rozhodovalo až v prodloužení. V něm nakonec uspěli domácí hokejisté, když dokázali potrestat Růžičkovo vyloučení. „Ty zápasy teď budou hodně náročné. Každý bod, který teď uhrajeme, bude mít pro nás cenu zlata, jelikož nás může posunout někam dopředu," zdůrazňuje frýdecko-místecký trenér Jiří Juřík.

V úvodní dvacetiminutovce navázali hostující hráči na svůj výborný domácí výkon s jihočeskými Budějovicemi. Frýdečtí benátskou obranu několikrát překonali, v cestě za úspěchem jim ale stál gólman Halász. „Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně, dokonce jsme si vytvořili čtyři až pět velmi dobrých příležitostí. Bohužel nám tam vázla koncovka," litoval střelecké smůly hostující kouč.

A tak udeřilo na druhé straně. Do konce Pechancova trestu zbývaly pouhé čtyři vteřiny, když Plutnarovo nahození doklepával za hostujícího brankáře Hrabík – 1:0. Inkasovaný gól hosty ještě více nabudil a odměnou jim bylo vyrovnání. V čase 19:10 napřáhal z pravé strany Franek a jeho umístěná střela skončila přesně na vzdálenější tyči Halászovy branky – 1:1.

Druhou třetinu naopak začali náporem domácí. Frýdecká obrana v čele s gólmanem Šimbochem ale statečně tlaku odolávala. Franek se mohl dokonce podruhé v zápase zapsat mezi úspěšné střelce, leč jeho samostatný únik domácí brankář zlikvidoval. Gólu se slabá třístovka diváků dočkala až ve 47. minutě. Domácí Víšek se obtočil kolem branky a Šimboch si nepohlídal skulinku u své tyče – 2:1. Hosté se nevzdali a v samém závěru zkusili štěstí při hře bez brankáře. Chmielewski od mantinelu poslal puk na modrou, kde stál obránce Jank a po jeho střele se jemnou tečí dokázal prosadit Růžička – 2:2! „V té třetí třetině už měli domácí přeci jen více ze hry. Šli do vedení, ale k nám se při power-play přiklonilo štěstí," oddechl si frýdecko-místecký trenér.

Hned na začátku prodloužení se nechal vyloučit Růžička, čímž nabídl domácímu celku teprve druhou početní výhodu v tomto zápase. Benátky bohužel dokázaly zužitkovat i tuto přesilovku a po Mikyskově dělovce pod břevno si připsaly na své konto druhý bonusový bod.

Základní část WSM ligy již značně finišuje. K dalšímu utkání totiž Frýdečtí nastoupí už v pondělí, kdy od 18 hodin hostí ve své hale Polárka nedaleký Havířov.

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 3:2 (1:1, 0:0, 1:1 – 1:0) po prodloužení
Branky: 15. Hrabík (Plutnar, Černoch), 47. Víšek (Kolmann), 62. Mikyska (Pospíšil, Kolmann) – 20. Franek (Jaroš, Klimša), 60. M. Růžička (Jank, Chmielewski). Rozhodčí: Würtherle – M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. Diváci: 305.

Frýdek-Místek: Šimboch – Adámek, Jank, D. Stránský, Štebih, Bartko, M. Jáchym, Zahradníček – M. Růžička, Pechanec, Chmielewski – O. Kovařčík, Rufer, M. Kovařčík – Franek, Jaroš, Klimša - Christov. Trenéři: Jiří Juřík a Marek Malík.

WSM liga hokejZdroj: Deník