Z Ústí s prázdnou, Kadani ale porážku vrátili

Zatímco v Ústí nad Labem hokejisté Frýdku-Místku duel nezvládli, v předehrávce 35. kola WSM ligy na ledě poslední Kadani už Rysi neponechali nic náhodě.

27.11.2017

Hokejisté Ústí nad Labem (v tmavém) přerušili svou sérii porážek. Zdolali na domácím ledě Frýdek-Místek 5:4.Foto: Vilém Maruš

Hokejisté Ústí nad Labem dokázali až na šestý pokus zastavit svou nepříznivou sérii proher. V domácím utkání díky brankám druhé a třetí formace udolali Frýdek-Místek 5:4.
Diváky, kteří dorazili na ústecký zimní stadion, bavila hned úvodní třetina. Domácí začali aktivně, už v 9. minutě vedli 2:0 po brankách Gengela s Vachovcem, které trenéři zařadili až do třetí formace. Jenže Slezané třemi brankami během sedmi minut skóre otočili. Těsně před přestávkou pak uplatnil svůj důraz Merta a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 3:3.

„Za stavu 2:0 jsme měli být pokornější, a třetinu dohrát na vítězství. Místo toho jsme začali hrát útočně a zapomínali na obranu, což se nám hrubě vymstilo a museli jsme skóre dotahovat,“ řekl asistent domácího trenéra Tomáš Mareš. Fotoreport ze zápasu HC Slovan ÚnL vs. HC Frýdek-Místek 25.11. ´17

Druhá třetina příliš hokejové krásy nenabídla, hned z kraje se prosadil hostující Peterek, Frýdek byl po celou třetinu lepším mužstvem, stav 3:4 však vydržel až do poslední části, do které si Slovan přenesl i přesilovou hru. A právě hra v početní převaze zápas rozhodla.

To se nejprve prosadil ve 42. minutě domácí Merta, jenž srovnal na 4:4, i vítěznou trefu vstřelili Ústečtí v početní výhodě. Domácí hokejisté si při signalizované výhodě došli pro další faul a dostali tak dvouminutovou výhodu pěti proti třem. Na modré čáře se otevřel prostor před Vrdlovcem, jenž si ještě nabruslil na vrchol kruhů a vystřelil Slovanu důležitou výhru.

„Ve třetí třetině nám výrazně pomohly přesilovky, které rozhodly zápas. Dvě jsme konečně dokázali využít. Nemyslím si, že bychom byli výrazně lepší, měli jsme i štěstí,“ zakončil hodnocení utkání Mareš.

„Je sice hezké, že jsme dokázali otočit z 0:2 na 3:2, jenže vedení jsme neudrželi. Nemůžeme být spokojení, protože jsme do Ústí přijeli bodovat, jenže zápas jsme prohráli po hrubých chybách a zbytečných vyloučeních,“ čertil se hostující Marek Malík.

Hokej, WSM Liga, 26. kolo:
Slovan Ústí – Frýdek-Místek 5:4 (3:3, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Gengel (Kuběna, M. Zdvořáček), 9. Vachovec (Vl. Brož, Bernad), 20. D. Merta (Vl. Brož, Vrdlovec), 42. D. Merta (Vrdlovec), 45. Vrdlovec (D. Merta) – 12. J. Kalus (Bartko, Bajtek), 17. Kvasnica, 19. Harkabus (Bartko), 23. Peterek (Raška, Kvasnica). Rozhodčí: Zubzanda, Luczków – Coubal, Toman. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 914.

Frýdek-Místek: Strmeň – Zahradníček, Ovčačík, Matyáš, Haman, Piegl, Bartko – J. Kalus, Pechanec, Bajtek – Christov, Osmík, Harkabus – Kafka, Przybyla, Klimša – Raška, Peterek, Kvasnica.

Hned na druhý den zvládli frýdecko-místečtí hokejisté další prvoligové utkání, a to na ledě poslední Kadaně. Oba soupeři na sebe znovu narazili přesně po jedenácti dnech. Tentokráte se ale z výhry radovali Rysi, kteří díky třem využitým přesilovkám porazili domácí celek 3:1. Frýdečtí si tak nadále drží osmou příčku v průběžném pořadí.

"Myslím, že to bylo bojovné utkání z obou stran, ale soupeř nás ale potrestal třemi využitými přesilovkami. Nebyli jsme schopní dát gól ani z vyložených šancí, to rozhodlo o výsledku. Nemohu říci, že jsme nebojovali, ale soupeř nás nachytal v koncovce, ta nám stále chybí a musíme na ní zapracovat," hodnotil zápas domácí trenér Miroslav Buchal. "Jsme rádi, že jsme zápas zvládli dovést do vítězného konce, protože se nám to v posledních zápasech moc nedařilo. I přesto, že jsou domácí poslední, tak skladba týmu tomu vůbec neodpovídá. A proto jsme věděli, že nás v Kadani čeká těžký souboj, což se potvrdilo," doplnil slova domácího kouče jeho protějšek Jiří Juřík.

Aby toho cestování neměli svěřenci trenérů Juříka a Malíka málo, čeká je ve středu 29. listopadu cesta do dalekých Karlových Varů. Po duelu s momentálním lídrem WSM ligy se pak Rysi představí znovu domácím fanouškům, a to v sobotu 2. prosince, kdy od 17 hodin hostí v hale Polárka Kladno.

Hokej, WSM Liga, 35. kolo:
SK Kadaň – Frýdek-Místek 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hlava (Blaha, Dufek) – 13. Christov (Pechanec, Matyáš), 18. Kofroň (Christov, Pechanec), 33. Klimša (Kofroň, Pechanec). Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál – Jílek, Šperl. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. Diváci: 213.

Frýdek-Místek: Daneček – Zahradníček, Ovčačík, Matyáš, Haman, D. Stránský, Bartko – J. Kalus, Pechanec, Bajtek – Christov, Osmík, Harkabus – Kafka, Przybyla, Klimša – Kofroň, Peterek, Kvasnica.

V Bystřici investují do nových prostor pro děti v předškolním věku

V areálu Základní školy v Bystřici vzniká nová mateřská škola. O jejím vybudování se hovoří již pár let.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Ze zahradnictví ukradl zboží za téměř 400 tisíc korun

Neznámý pachatel se v uplynulých dnech činil, vyloupil areál zahradnictví na Frýdecko-Místecku a odcizeným zbožím měl vytvořit skoro půl milionovou škodu.

Demolice domu Pionýrů je v plném proudu

O osudu domu, který stojí na začátku ulice Pionýrů v Místku, bylo rozhodnuto již před několika měsíci. Ale až nyní se po vyčištění vnitřních prostor mohla začít demolovat hrubá stavba.