Běžela devátá minuta nedělního zápasu 12. kola hokejové extraligy Třinec – Sparta a na led poprvé naskočil domácí útočník Rostislav Martynek. Do té chvíle se, coby nový člen čtvrté řady Martynek – Kolusz – Steber, na led nedostal. „V minulých zápasech nám to s Honzou Peterkem a Davidem Květoněm nepadalo, a tak chtěl trenér trochu pozměnit sestavu,“ vysvětlil Martynek. Ve druhé řadě ho tentokrát nahradil Slovák Miroslav Zálešák, ale vydržel tam jen část první třetiny.

První střídání a gól

„Měl problém s bruslí a musel si ji nechat přebrousit,“ popsal Martynek, který jeho indispozice ihned využil a při svém prvním střídání dal první, a jak se nakonec ukázalo, i vítězný gól zápasu proti úřadujícímu mistrovi hokejové extraligy. „Daniel Seman nahazoval puk od modré, a jelikož jsem měl dost sil, tak jsem tam vletěl a čepelí hole puk tečoval mezi Dubovy betony,“ líčil Martynek.

Třinečtí Oceláři v minulém kole na ledě vedoucích Českých Budějovic nedali gól, a tak chtěli tentokrát skórovat co možná nejdříve. „Od začátku jsme na Spartu chtěli hrát útočně. Myslím, že to vyšlo. S první třetinou jsem byl, i díky tomu gólu, maximálně spokojený. Od druhé části jsem už chodil na led opět ve druhé řadě.“

Vynikající hra domácích

Sparťané nepředvedli ve Werk Aréně oslnivý výkon, přesto se hrál vynikající hokej. Především ale díky hře domácích borců. „Pro diváky to byl super hokej, protože Sparta hraje útočně a my se snažili o to samé. Výhra nad Spartou je hodně cenná. Martin Vojtek má super formu, a v poslední třetině jsme těsné vedení drželi především jeho zásluhou,“ odtušil Martynek.

Svěřenci Františka Výborného v poslední dvacetiminutovce zabrali a Oceláře přehrávali. „Zodpovědně jsme bránili, i když vyloženě defenzivně jsme hrát nechtěli. Zaměřili jsme se pouze na Petra Tona a Petra Nedvěda, od kterých hrozilo největší nebezpečí. Nějaké šance měli, ale naštěstí z nich gól nedali,“ uzavřel Martynek. Na konečných 2:0 pro Třinec upravil v 58. minutě obránce Ľubomír Sekeráš.

 

Hokejová extraliga má nyní krátkou pauzu a v pátek hokejisté uzavřou první čtvrtinu soutěže. Třinecké tak čekají dva zápasy venku. V pátek ve Znojmě a v neděli se podruhé v sezoně utkají s Kladnem.