Hosté se dostali do vedení už ve třetí minutě, když skoroval útočník Rostislav Vaněk. V 18. minutě sice vyrovnal domácí Káňa, ale vzápětí vrátil jednobrankový náskok Ostravanům Seidler.

Frýdek však ve druhé třetině duel otočil brankami Piechy a Ciencialy, na což v závěrečné části navázali trefami Jaroš a Luka. Favorit tak vyhrál semifinálovou sérii 3:0, ale na svého finálového soupeře si bude muset počkat.

Technika Brno totiž překvapivě vyhrála ve Vsetíně, snížila stav na 1:2 na zápasy a v neděli se bude snažit sérii srovnat a vynutit si pátý rozhodující zápas.

HC Frýdek-Místek – HC RT TORAX Poruba 2011 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 18. Káňa (Cienciala), 25. Piecha (Foltýn, Samiec), 29. Cienciala (O. Kovařčík), 50. Jaroš (Schwarz), 59. Luka (Káňa, Foltýn) - 3. Vaněk (Sedlář, Buček), 19. Seidler (Puškár, Slavík). Rozhodčí: Dědek, Kika - Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:4, navíc Luka (FM) 10 OT. Využití: 0:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 2147. Konečný stav série: 3:0.
Frýdek-Místek: Daneček - Kowalczyk, Jeník, Matyáš, Kvapil, Heider, Krutil, Foltýn, Polák - Christov, Káňa, Luka - O. Kovařčík, Schwarz, Jaroš - Franek, Cienciala, Meidl - Klimša, Piecha, Samiec. Trenéři: Juřík a Malík.
Poruba: Tihlář (29. Kubáň) - Malý, Vajda, Slavík, Puškár, Ovšák, Buček - Szajter, Zachar, Gelnar - Vrána, Stejskal, Blahuta - Ballner, Sedlář, Vaněk. Trenéři: Sršeň a Kotala.

Druhý zápas:
VHK Vsetín – HC Technika Brno 3:4 po s.n. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 14. Dvořák (Slováček, Nedbálek), 29. Hrazdira (Vávra, Ambruz) – 3. Boček (Latál, Piskoř), 23. Stehlík (Strýček, Kadlec), 32. Stehlík (Bustin, Kadlec), rozh. náj. Jurča. Stav série: 2:1.

Komplení informace ke třetímu utkání série Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba se dočtete v sobotním tištěném vydání Deníku…