Prvními dvěma góly v play off se o čtvrteční  vítězství zasloužil probuzený střelec Jaroslav Balaštík. Třinec obsadil v konečném pořadí extraligy čtvrté místo za pražskou Slavií a o šest příček vylepšil svoje loňské umístění.

Zlínští trenéři roztrhali před šestým utkáním útočné formace a nově sestavená první řada se uvedla gólem už v 25. sekundě. Po rychlé akci a střele Veselého se puk odrazil od Hamerlíkova betonu k Leškovi, který ho zblízka usměrnil do branky.

Po takovém začátku domácí zůstali několik střídání jako opaření a v třetí minutě jenom přihlíželi, jak Čech po dalším brejku orazítkoval tyčku. Hlavy začali Oceláři zvedat v půlce první dvacetiminutovky. Klimenta v úvodní přesilovce nemohl mít lepší palebnou parketu, ale úplně sám z mezikruží přestřelil.

Vychýlená muška se domácích držela jako klíště. Při 72 sekund dlouhé přesilovce pět na tři, v jejímž závěru dokonce hostující Čajánek musel bránit bez ztracené hole, sice ostřelovali Sedláčka, ale v obrovské šanci Polanský znovu minul.

Slezané pak stále byli nebezpečnější, hostující branka však byla jako zakletá. Po průniku v oslabení ji minul Roth stejně jako Ovčačík, který v přečíslení napnul jen boční síť.

Hostům patřil rovněž nástup do druhé třetiny. Balaštík nejprve za Hamerlíka puk neprotlačil, ale vzápětí přesným švihem do horního růžku v 25. minutě přece jen zlomil svůj střelecký půst v play off.

Domácím se vyplnil nejhorší možný scénář a museli dotahovat dvougólovou ztrátu. Gól z ní ale rychle umazal v 27. minutě Bonk, jenž přehodil ležícího Sedláčka.

Do zlínské defenzivy se však Třinec i poté znovu dostával lopotně. V naději ho naopak musel udržet Hamerlík, který v 35. minutě chytil Okálovi po Rothově faulu trestné střílení.

Domácí se snažili oplatit stejnou mincí, Orsavův povedený průnik ale zastavil Sedláček a stoprocentní příležitost pohřbil v 42. minutě Peterek, který po parádní akci a bekhendové kličce mířil vysoko nad. Třinecké hazardování s šancemi vyvrcholilo Růžičkovou nepřesnou ránou a z protiútoku Balaštík svým obávaným švihem zavěsil podruhé.

Když o 50 sekund později Okál čtvrtým gólem vyhnal Hamerlíka na střídačku, domácí sen o zvratu v sérii se hroutil. Závěr však Třinečtí odehráli naplno a nebyli daleko od senzace.

Zíb šťastným způsobem snížil a Peterek 92 sekund před koncem řádné hrací doby dotáhl na rozdíl jediné branky. V závěrečné minutě domácí odvolali gólmana a Růžička se objevil ještě v poslední možnosti, ale z brankoviště mi­nul.

HC Oceláři Třinec – PSG Zlín 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. Bonk (Roth, M. Růžička), 55. Zíb, 59. Peterek (Orsava) – 1. Leška (O. Veselý, Ondráček), 25. Balaštík, 49. Balaštík (Čech, Kostourek), 50. Okál (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 4806. Konečný stav série: 2:4.

Třinec: Hamerlík – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Ovčačík – M. Růžička, Bonk, Rákos – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Orsava – Rufer, Matuš, Ostřížek. Trenéři: Turek a Janků.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík – Ondráček, Leška, O. Veselý – Okál, Čajánek, Čech – Balaštík, Melenovský (31. P. Sedláček), Köhler – Šlahař, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik.