Jak už bylo zmíněno, odchází opora Šimon Hrubec, za něhož klub získal adekvátní náhradu Patrika Bartošáka z Vítkovic. „Když Šimon vyjádřil přání vyzkoušet si poprvé v kariéře zahraniční angažmá, byli jsme nuceni na tuto situaci reagovat. Pokusit se najít náhradu zrovna za Šimona, který nám vychytal titul, byl velmi těžký úkol, ale věřím, že v Patrikovi se nám to povedlo. Jde o jednoho z nejlépe hodnocených brankářů u nás a pravidelné reprezentační pozvánky to jen potvrzují,“ vysvětlil na webu Ocelářů sportovní ředitel úřadujících mistrů republiky Jan Peterek.

Šimon Hrubec odchází, to se vědělo už dříve.

Kromě Hrubce opouští kádr mistrů další dva brankáři: Peter Hamerlík a Nick Malík. „Peterovi bych chtěl hrozně moc poděkovat. Našemu klubu vychytal v roce 2011 premiérový titul a za těch deset sezon, které u nás strávil, se stal legendou. Nick Malík zase vychytal titul naší juniorce a rozhodl se zkusit štěstí v zámoří,“ glosoval ztrátu maskovaných mužů sportovní ředitel Ocelářů.

Dalšími hráči, kteří odchází jinam, jsou David Cienciala, který míří do Mladé Boleslavi, Vít Christov, který posílil České Budějovice a také Roman Vlach, který odehrál za Oceláře jen pět utkání a odešel do Karlových Varů. Nově oblékne dres Plzně.

„Odchod Davida Ciencialy je nešťastný. Jednali jsme s jeho agentem během sezony o prodloužení smlouvy, protože jsme o něj hodně stáli. Plán byl podepsat novou smlouvu do konce základní části, která sice Davidovi moc nevyšla, ale jeho potenciálu jsme si vědomi. Z agentova vyjádření jsem pochopil, že tu nejde ani tak o peníze, jako spíš o změnu a určitý posun v kariéře. Hráčům změny samozřejmě někdy prospějí, ale u Davida jsem přesvědčen, že minimálně ještě rok u nás by mu pomohl,“ mrzel Peterka odchod Ciencialy, kterému v Mladé Boleslavi slíbili větší herní vytížení i roli v týmu.

Třinec získal Vránu, další tři hráči prodloužili

A nyní hráči, kteří s Oceláři prodloužili kontrakty. S kapitánem týmu Lukášem Krajíčkem podepsal klub novou smlouvu už v listopadu, čerstvě se na prodloužení kontraktu dohodli obránci Milan Doudera a Martin Gernát, a také útočník Tomáš Marcinko.

Roman Vlach (vlevo) jde nově do Plzně.

Dobrou zprávou pro třinecké fandy je uzavření kontraktu s Petrem Vránou, který přišel v lednu ze Sparty výměnou za Robertse Bukartse. S tímto tahem mohou být Oceláři maximálně spokojení. „Sparta o služby Robertse projevila zájem a my jsme zase spokojeni s přínosem Petra Vrány, takže tam nebylo co řešit. Petr zapadl do týmu, o jeho přínosu je asi zbytečné mluvit,“ pochvaloval si Jan Peterek.