Znamenitým výkonem naladili třinečtí hokejisté své fanoušky. V posledním kole základní části smetli oslabené Znojmo 5:1, skončili sedmí a předkolo play off začnou na svém ledě. Od neděle se o postup mezi nejlepších osm týmů utkají s právě se Znojemskými Orly.

K výhře domácím pomohly tři využité přesilovky a jedno oslabení, ve kterém se Slovák Barinka. Vítězný gól domácích vsítil ale už v první třetině Jiří Polanský jehož nahození v přesilovce se odrazilo od plexiskla do opuštěné branky. „Viděl jsem, jak puk letí do spojnice plexiskla vedle mně, proto jsem se sehnul a puk proletěl nad mou hlavou a skončil v brance,“ popsal sudí Martin Fraňo, který byl původně „označen“ za viníka odraženého puku.

Ve druhé části přidali Oceláři další tři branky a vyhnali zkušeného Jaroslava Kameše na střídačku. Jeho místo, při absenci Jiřího Trvaje, zaujal junior Jiří Müller, který svou extraligovou premiéru ozdobil čistým kontem. Naopak Martinu Vojtkovi umazal vychytanou nulu v přesilovce v závěrečné třetině bek Chvátal. Oba soupeři se na stejném ledě utkají znovu za čtyři dny.

Série na tři vítězství startuje v neděli. „Bylo nám jedno, s kým budeme hrát. V téhle fázi už si nevyberete. V neděli se tady každopádně ukážeme v jiném světle, protože už nastoupí Svoboda, Kucharczyk, Selingr a Haman. Možná se na ledě objeví i Jirka Dopita,“ hlásal znojemský Aleš Padělek.

Domácí hokejisté Znojmo za soupeře v předkole docela vítají. Především jsou ale rádi, že začínají doma. „Znojmo hraje výborně hlavně v domácím prostředí, proto je super, že začneme na našem ledě. Doufám, že bude vyprodáno, a že nám diváci pomůžou,“ řekl Lubomír Korhoň, jenž v posledních čtyřech střetnutích nastřílel pět gólů, což je před play off více než povzbudivé.