VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Modráska pomohou zachránit dárcovské SMS zprávy

Ochránci přírody z rožnovského sdružení Salamandr pořádají veřejnou sbírku na záchranu kriticky ohroženého motýla modráska černoskvrnného. Lidé se do ní mohou zapojit například formou dárcovských SMS zpráv. Modrásek černoskvrnný je podle ekologů vzácný druh. Jeho poslední životaschopná populace v České republice žije už jen na Horním Vsacku v údolí Vsetínské Bečvy.

Členové sdružení Salamandr proto pečují o místa, kde se ohrožený motýl vyskytuje. „Vyřezáváme zarůstající louky a kosíme trávu, později počítáme i s pastvou ovcí. Tuto péči děláme na místech, kde to má z pohledu odborníků pro modráska smysl," přiblížil předseda organizace Salamandr Vojtěch Bajer. Dodal, že Salamandr se záchraně „modráskových" luk věnuji již řadu let. Letos se ochránci přírody rozhodli své úsilí o záchranu motýla doplnit veřejnou sbírkou.

Modráska může podpořit každý dárcovskou SMS ve tvaru DMS MODRASEK zaslanou na telefonní číslo 87 777. Další možnost pomoci představuje poukázání libovolné částky přímo na sbírkový účet. „Číslo účtu a více informací o fungování sbírky jsou k nalezení na stránkách Salamandr.info," doplnila za organizátory sbírky Pavla Halamíková.

3.8.2012

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>