Policisté dálničního oddělení Frýdek-Místek vozidlo, které převáželo pracovní stroj, v katastru obce Dobrá zastavili a zkontrolovali. Poměrně zásadní bylo provedené nízkorychlostní kontrolní vážení.

"Na vahách se ukázala cifra 58 tun, problém byl ale v tom, že se jednalo o překročení nejvyšší povolené hmotnosti jízdní soupravy o téměř 13 tun. Jedná se o poměrně vysokou nadlimitní hodnotu, se kterou se při kontrolách hmotnosti policisté nesetkávají běžně," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Řidič nepředložil žádné povolení pro zvláštní užívání komunikace. Policisté mu zakázali další jízdu do doby, než odstraní závadu, tedy vyjedná si náležité povolení pro přepravu nebo náklad přeloží na jiné vozidlo.

"Za přetížení uložili policisté dopravci kauci v maximální možné výši, tedy 50 000 korun, a přestupek oznámili k projednání příslušnému správnímu orgánu. Řidiči uložili na místě v příkazním řízení pokutu (taktéž maximálně možnou) ve výši 15 000 korun," dodala mluvčí policie.