Při svém výkonu služby na Třinecku v minulém týdnu si policisté všimli zaparkovaného menšího dodávkového vozidla, o němž věděli, že se v něm mají pohybovat především uživatelé drog. Proto se jej rozhodli monitorovat a hlídat příjezdové cesty až do doby, kdy se dá vozidlo do pohybu. „Po pár hodinách auto i s tříčlennou osádkou vyjelo a po krátké chvíli bylo policisty předepsaným způsobem zastaveno k provedení silniční kontroly. Ve vozidle se nacházeli řidič a dva spolujezdci,“ sdělila v tiskové zprávě policejní vrchní inspektorka Kateřina Kubzová.

Devětadvacetiletý řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol s negativním výsledkem. Provedený test na přítomnost návykových látek už však vyšel pozitivně. Proto byl vyzván k lékařskému vyšetření, které odmítl. „Následně hlídka tohoto řidiče zajistila. Při jeho prohlídce pak u něj policisté nalezli dva sáčky s bílou krystalickou látkou. Poté byl k dalším úkonům převezen na obvodní oddělení v Třinci,“ pokračovala Kateřina Kubzová.

Neuběhla ani hodina, když tentokrát hlídka třineckých policistů spatřila uvedené vozidlo opět v pohybu. „Na základě poznatku od svých kolegů se rozhodli vozidlo zastavit a provést jeho kontrolu. Vzhledem k tomu, že předchozí řidič se nacházel ještě na policejní služebně, nebylo překvapením, že za volantem seděl jeden ze spolujezdců. A dopadlo to stejně jako v prvním případě. Pětadvacetiletý řidič také nebyl pod vlivem alkoholu, ale test na návykové látky měl pozitivní. Lékařské vyšetření odmítl. Stejně jako jeho předchůdce, i on skončil zajištěný na policejní služebně,“ doplnila Kateřina Kubzová.

Oba muži jsou tak podezřelí z přestupkového jednání, za které jim hrozí pokuta až 75 tisíc korun a zákaz řízení až na tři roky. Třinečtí policisté věc po zadokumentování postoupí příslušnému správnímu orgánu. Případné držení návykové látky u prvního řidiče budou prošetřovat třinečtí kriminalisté.