„Událost byla na tísňovou linku ohlášena deset minut po jedenácté hodině, operační středisko k zásahu vyslalo profesionální hasiče ze stanic v Nošovicích a Frýdku-Místku, spolu s nimi byl poplach vyhlášen dobrovolným jednotkám obcí Morávka, Pražmo a Raškovice,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Po příjezdu na místo byli hasiči nuceni násilně vniknout do silně zakouřené garáže, a protože požár jim znemožnil ruční otevření vrat, na pomoc si vzali rozbrušovací pilu. Z objektu následně vynesli svařovací soupravu a vytlačili motocykl.

Ilustrační snímky Policie, 19. dubna 2024, Ostrava.
Smrtelná hranice alkoholu v krvi? Pohoda, třinecký opilec zvládne i to

„Požár byl lokalizován za hodinu od příjezdu první jednotky na místo události, další hodinu zabrala celková likvidace požáru. Hasiči následně objekt přetlakově odvětrali ventilátorem a zkontrolovali termokamerou. Na dohled zůstala na místě až do večerních hodin místní dobrovolná jednotka,“ popsal situaci Jakub Kozák.

Hasiči vyjeli ve středu 15. května do Morávky, kde hořel ohřívač vody do bazénu a garáž.Hasiči vyjeli ve středu 15. května do Morávky, kde hořel ohřívač vody do bazénu a garáž.Zdroj: se svolením HZS MSK

Vyšetřovatel na místě vyčíslil škodu na 700 tisíc korun, zato uchráněné hodnoty činily pět milionů! Příčina vzniku požáru je v šetření specialistů z řad hasičů a policistů.