„Hrát jsem začal už v šesti letech. Jako první to byla zobcová flétna, postupně jsem ale přešel na klarinet a saxofon.Teprve později jsem si přidal kytaru a bicí. Zpěv se u mě probudil až na vojně, kde jsem si založil i svoji kapelu. Hráli jsme převážně vlastní tvorbu," zavzpomínal Marek Cabák s tím, že v současné době se skupinou hrají hudbu Phila Collinse čili náročnější pop pro dospělé.

„Jsme jediná revivalová kapela v České republice, která hraje tento styl, který je výjimečný vzhledem k tomu, že je to popová muzika. I když je pro samotné hraní velmi těžká, na diváky však působí velmi odlehčeně a příjemně. Proto taky máme velký záběr fanoušků. Naše koncerty navštěvují nejen děti, ale i starší generace," řekl spokojeně Marek Cabák, jenž od patnácti let toužil zpívat jako Phil Collins, protože se se mu jeho hudba velice líbí. „To se mi taky nakonec po pětadvaceti letech splnilo, čemuž jsem nesmírně vděčný," pokračoval Marek Cabák, jenž prozradil, jakým způsobem se připravuje na koncert.

„Je to mnohdy dosti náročné. Vzhledem k tomu, že jsem nevidomý, musím se celý repertoár naučit nazpaměť. Snažím se to brát velice vážně a zodpovědně. Týden před každým koncertem všichni z kapely povinně odpočíváme a relaxujeme. Rozhodně už nezkoušíme a nehrajeme. Nejíme tučná jídla, nepijeme alkohol a nadměrně studené nápoje. Také jsem začal s otužováním, abych předešel různým nemocem. Již téměř sedm let nepoužívám teplou vodu," sdělil Marek Cabák, kterého těší nadšené reakce fanoušků. „Musím přiznat, že zatím máme ohlasy vždy pozitivní. Možná je to tím, že jsme jediný revival Phila Collinse v naší zemi. Samozřejmě jsme rádi, za všechny naše fanoušky," uvedl Marek Cabák. Revivalová kapela se skládá z pěti členů. „Na bicí nám hraje Jakub Dominik z kapely Kryštof, na kytaru Andonis Civopulos od Věry Špinarové. Dále máme také baskytaristu Olana Čurdu a klávesy obstarává náš učitel hudby Miroslav Bazger. A já zpívám a hraju na saxofon. Všichni jsme sehraní a navzájem se doplňujeme," pochvaloval si Marek Cabák. V nejbližší době je čeká řada koncertů na různých místech naší republiky.

„Nejbližší vystoupení budeme mít 21. července v Orlové. Už se moc na naše fanoušky těšíme," uzavřel zpěvák.

JANA MICHALIKOVÁ