Stovky lidí si hned od začátku setkání užívalo v Jablunkově zábavy, která potrvá až do nedělních večerních hodin. Hlavní páteční akce odstartovala v 18 hodin v Městském lese Jablunkov, kde byl připraven bohatý program. Již odpoledne však mohli zájemci spatřit výstavu fotografií, nechyběl etnomuzikologický seminář a ochutnávka regionálních pokrmů. V 17 hodin pak při slavnostním aktu na náměstí převzali Goroli do neděle symbolický klíč Jablunkova. „Do Jablunkova jezdím na tento festival každým rokem, protože atmosféra je zde úžasná. Vyhledávám podobné akce v okolí,“ řekl Gustav Szmek z Třince, který v pátek navečer dorazil i s manželkou.

V sobotu je na programu pochod O kyrpce Macieja a přespolní běh O dzbanek mleka. Příznivci skopového zas mají od 15 hodin možnost sledovat mezinárodní mistrovství v přípravě pokrmů z tohoto druhu masa. I v sobotu se pak všichni sejdou v jablunkovském městském lese, kde se od 15 hodin uskuteční vystoupení folklorních souborů. Nebudou chybět ani zahraniční účastníci, dokonce i z Turecka.

V neděli se bude i sportovat, hřiště na Bělé dopoledne hostí fotbalový zápas oldboys. Ti, co nepůjdou na fotbal, se mohou bavit na náměstí, předvedou se zde lidové kapely a nebude chybět ani krojovaný průvod městem. Odpolední program se uskuteční opět v městském lese, kde ve večerních hodinách folklorní setkání vyvrcholí Gorolským karnevalem.