I přes všechny nečekané změny ale akce proběhla v pohodové atmosféře a diváci byli spokojeni. „Na to, jaké vyšlo počasí, přišlo překvapivě dost lidí,“ usmíval se lašský král Zdeňa Viluš I. alias Zdeněk Krulikovský. „Je to tu fajn, chodím sem každý rok a vždycky se skvěle pobavím,“ pověděl Josef Prokop z Frýdku-Místku.

Na takovéto významné výroční akci Markrabství lašského samozřejmě nemohli chybět ani jeho pohlaváři. Laši a Lašky tedy v Čeladné mohli o víkendu potkat kromě lašského krále například i svého markraběte Radima Uzla nebo kancléře Bohdana Matwikova. Spolu se starostou obce Bořetice a současným premiérem spřátelené Svobodné spolkové republiky Kraví Hora Václavem Surmanem, literátem Davidem Gruberem a odbornicí přes folklor Květoslavou Krulikovskou také všichni tito pohlaváři zasedli v porotě při volbě letošní Folklórní miss.

Ve finále soutěže se utkaly čtyři krasavice – dvě z Frýdku-Místku, jedna z Řepišť a jedna z polské Ustroně. Soutěžními úkoly dívek v krojích bylo zazpívat folklórní píseň a zatančit. „V kategorii do 14 let zvítězila Veronika Slaná z Řepišť a ve starší kategorii vyhrála a zároveň i letošní absolutní vítězkou Miss folklór se stala členka souboru Czantoryja z Polska Maria Kiecoň. Volbu miss poněkud narušila pouze Laška Eulálie Ťuligvizdová, která se snažila začlenit mezi finalistky. Markrabě a sexuolog Radim Uzel si ovšem k pobavení všech účastníků všimnul, že Eulálie Ťuligvizdová není žena a tudíž bezpodmínečně požadoval její diskvalifikaci ze soutěže. „Měli se mě zeptat hned,“ usmíval se pod fousy Radim Uzel.

Kromě volby Folklórní miss a vystoupení folklorních souborů, hudebních skupin a dechového orchestru si účastníci jarmarku mohli i zatančit, ochutnat lašské speciality teplé i studené kuchyně a společně se spisovatelem Davidem Gruberem také pokřtili „lašským křtem“ jeho novou dobrodružnou knihu Old Shuterland opět na západě. „Je to už má 56. kniha,“ prozradil spisovatel David Gruber. „Její oficiální křest proběhnul v červenci v Praze a teď to byl její lašský křest,“ dodal.