Větší prostor je věnován písním právě z nového cédéčka. Koncerty Pavla Žalmana Lohonky se uskuteční už tuto středu v Třinci v Kulturním domě Trisia a o den později v Domě kultury města Ostravy. Oba koncerty začínají v 19 hodin.

Koncerty Žalmana i jeho spoluhráčů, se kterými ve stejné sestavě hraje již dvanáctý rok (Jindřiška Brožová – flétny, perkuse, zpěv, Jan Brož – kytary, zpěv a Petr Novotný – baskytary, klávesy, zpěv), přinášejí pokaždé pozoruhodný zážitek plný dobrých hudebních nápadů, nápaditých a silných refrénů, kvalitních vokálů, odstupňované dynamiky i zdařilých textů. To vše prokládané nenásilným humorem nabízí posluchačům osobitou hudbu, která nepřináší překotné hudební přemety, ale standardní klasiku v tom nejlepším smyslu slova.

Pavel Žalman Lohonka je prototypem folkového hudebníka,nectižádostivého písničkáře, hloubavého a meditujícího člověka. Svědčí o tom láska k lidovým tradicím, zpěvu, přírodě a touha po svobodném a spravedlivém světě. Jeho poselství je možno shrnout slovy tolerance, skromnost, slušnost, touha po porozumění a vřelé lidské pospolitosti. Napsal desítky písniček, z nichž mnohé zlidověly.