„Proti předchozím letům, kdy jeden večer oslav vyplnily místní kapely a druhý reprodukovaná hudba různých žánrů, jsme se letos rozhodli uspořádat standardní ples s živou hudbou,“ prozradil šéf a dramaturg klubu Kamil Rudolf.

„Do Stounu chodívám často. Mám rad rockovou hudbu, proto zde vyhledávám akce tohoto typu, například koncert skupiny Horkýže Slíže,“ prozradil Lukáš Kazík z Hukvald. „Mám rád i plesy, proto jsem zde. Také jsem byl zvědavý, jak bude ples ve Stounu vypadat. Musím říct, že se zde dobře bavím,“ dodal Kazík s tím, že zrovna super tanečník není. „Ale plesy jsou mi blízké a baví mě,“ vysvětlil Kazík.

„Nás zde dorazilo celkem deset. Plesy jako takové moc nemusím, však ve Stounu jsem si ho nenechal ujít. Je to něco jiného a nápad s plesem byl dobrý,“ prozradil Radim Bílek. „Hudbu mám rád a do Stounu chodívám, má to zde své kouzlo. V létě zase vyhledávám hudební festivaly pod širým nebem, za kterými vyrážím i do vzdálenějších míst. Když je venku teplo, tak přespím ve stanu a pak se v klidu vrátím domu,“ doplnil Bílek.

„Věříme, že nápad s plesem se ujme a vznikne z něj tradice. Samotný ples je rockový, pochopitelně nechybí živá hudba. Rovněž lidé na ples přišli v oblecích či dívky v šatech,“ řekl Kamil Rudolf s tím, že se jedná o první ples ve Stounu. „Lidí dorazilo hodně, proto jsme rádi, že je tato myšlenka oslovila,“ doplnil Rudolf. Podle něj přišel nápad s plesem ve Stounu během vánočních svátků. „Bavili jsme se, jakým způsobem oslavíme narozeniny Stounu. V minulosti zde například bývaly různé minifestivaly místních kapel. Chtěli jsme zkusit něco jiného, proto děláme ples,“ vysvětlil šéf Stounu, podle kterého chodí do Stounu spíše mladší lidé. „Podle výzkumu víme, že průměrný věk návštěvníků tohoto klubu je 23 let. Někdy se mi zdá, že do klubu docházejí stále mladší návštěvníci, ale spíše to bude v tom, že já stárnu. Je mi třicet let a lidí v mém věku chodí do Stounu méně,“ řekl Kamil Rudolf.

„Je zde fajn atmosféra, navíc jsem tady potkala spoustu známých, prostě si to užívám,“ svěřila se Kristýna Pavlíková. „Akorát mi trošku dělají problémy podpatky na lodičkách. Přece jenom chodívám raději ve sportovní obuvi a lodičky nosím výjimečně,“ uzavřela Pavlíková.