Jaká vlastně byla ta letošní, jsme se zeptali dramaturga české scény Těšínského divadla Ivana Misaře. „Uplynulou šedesátou pátou sezónu můžeme, podle ohlasů našich diváků, pokládat za úspěšnou. Hrajeme nejenom pro diváky z našeho regionu, ale stále častěji vyjíždíme i za jeho hranice. Jižní Čechy, Vysočina, Východní Čechy, Jižní Moravy, tam všude jsme hráli,“ říká Misař.

Doplnil, že největší zájem je o těšínské dětské muzikály – Ferda Mravenec, Sněhurka, Popelka, Hrátky s čertem. „To jsou naše „exportní artikly“, o které je trvalý zájem. Muzikál Jedna noc na Karlštejně je na repertoáru už šestou sezónu a nově nastudovaný muzikál Cesta kolem světa za 80 dní nás 26. června reprezentovala na festivalu Poláčkovo léto v Rychnově nad Kněžnou,“ sdělil Ivan Misař.

Právě muzikál Cesta kolem světa za 80 dní se těší skutečně velkému úspěchu u publika. „Během letošní sezóny se mě líbila hra bratří Čapků Ze života hmyzu a ještě povedenější je, tedy alespoň podle mě, muzikál Cesta kolem světa za 80 dní, který se mi skutečně velmi moc líbil,“ zhodnotila uplynulou sezonu jedna z oslovených předplatitelek, která už je zvědavá na další sezonu.

Naposledy také mohli diváci tleskat hře Těšínské niebo – Cieszynskie nebe, která se v červnu odbyla svou derniéru. Dílko, které se těšilo neutuchajícímu zájmu publika celých dlouhých sedm let, vzešlo ze společné dílny básnířky Renaty Putzlacher, písničkáře Jarka Nohavici a režiséra Radovana Lipuse. Zdá se, že si divadelníci vzali k srdci radu, že v nejlepším je přestat, a proto tuto velmi oblíbenou hru z repertoáru stahují.

Gabriela Cichá