„Na tak optimistické jedničkové datum se do známého frýdecko-místeckého klubu chystají všichni fanoušci punk-popové partičky, která se o přízeň publika uchází už 17 let a teď vyráží na turné, aby uvedla svoje zatím poslední album,“ řekl o blížícím se koncertu Vypsané Fixy šéf a dramaturg Stounu Kamil Rudolf.

„Turné dostalo název podle alba – Detaily, čítá 20 zastávek po vlastech českých a jedna z nich bude i v našem klubu,“ libuje si Rudolf a dodává: „Čekáme tradičně velkou návštěvu, doporučuji zakoupení vstupenek v obvyklých předprodejích.“

Po velmi zajímavé anglické zkušenosti se Vypsaná Fixa rozhodla pro změnu a album natočila v tuzemských studiích Sono a Gui-tón. „Po Klenotu, který jsme v podstatě nahráli za deset dní v Londýně systémem tady a teď, jsme tentokrát novou desku vytvářeli trochu jinak. Jak se říká – Bůh je v detailech. No a my jsme se snažili najít toho našeho boha mimo jiné taky v různých zvukových drobnostech, protože právě ta drobnost často dělá dobrou píseň,“ popsal pro pořadatele frýdeckého koncertu nahrávací proces zpěvák Márdi.

Album opět produkoval Dušan Neuwerth, který s Vypsanou Fixou spolupracoval už na dvou předchozích albech. Zvuk Vypsané Fixy se rozhodl uchopit tentokrát trochu jinak.

„Už z textů písní na demosnímku, který jsem od Fixy dostal, vyplynulo, že hlavním tématem okolo kterého se příběhy písní točí, je sídliště. Zareagoval jsem na to společně s kapelou tak, že jsme do písní vytvořili a potom zapustili drobné špinavé zvuky a ruchy, protože i sídliště, které je plné lidí, je také plné hluku. Nehledali jsme ale v žádných zvukových bankách, všechno jsme vytvářeli na místě vlastní výrobou, hraním na cokoliv bylo po ruce nebo co kdo přinesl. Vlastně je to taková biodeska,“ řekl producent Dušan Neuwerth.

Pilotním singlem alba Detaily je píseň Vše za 39, kterou už můžete slyšet v éteru rockových rádií. Videoklip k singlu natočil filmový, televizní a divadelní režisér s uměleckým jménem JQr. Dle jeho slov se pokusil videoklip natočit jako sen. Nebo jako hádanku. Každý si ho prý může uchopit a rozluštit po svém. Vstupenky na Vypsanou Fixu v ceně 150 korun jsou k dostání v předprodeji v Beskydském informačním centru na Zámeckém náměstí ve Frýdku a na náměstí Svobody v Místku. Dále se vstupenky prodávají v Ostravě ve prodejně Subform.cz a ve Stounu.