Na cestě za hudbou procestoval spoustu míst – z Louisiany do Texasu a přes Mexiko až do Prahy, kde se v roce 1991 usadil. S kapelami The Lazy Pigs a Band of Jakeys natočil sedm alb, na kterých hraje svůj nefalšovaný americký folk-hillbilly, western-swing a country blues.

V říjnu tohoto roku nahrál v pořadí již osmé album převážně autorských skladeb s názvem Old, New and in Between, které spolu se skupinou The Lazy Pigs představí v rámci podzimního turné i místeckému publiku.

Doprovodnou skupinu tvoří muzikanti, kteří za sebou mají spolupráci s interprety mnoha zvučných jmen, jako jsou Robert Křesťan a Druhá Tráva, Ramblin Rex, Věra Martinová, Pavel Bobek, Mike Marshall, Cop a další a představují špičku tohoto žánru u nás.

Složení: Jimmy Bozeman (kytara, zpěv), Pepa Malina (housle, whistles, zpěv), Svatka Štěpánková (kontrabas, zpěv) Tomáš Vokurka (snare drum), Zdeňek Jahoda (mandolína). Akce se uskuteční v Modrém salonku.

Do Arnošta lakají na Reného Součka i Beatu Bocek

Hudební hospůdka U Arnošta ve Frýdku-Místku hostí v pátek 25. listopadu ve 20 hodin trojkoncert – Beata Bocek, Ležerně a vleže, René Souček.

Beata Bocek – textařka, zpěvačka, skladatelka pocházející z Českého Těšína, momentálně žijící na Valašsku. Její hudba je melodická, propletená emocemi. V textech se můžeme setkat s duchovní, duševní tak přírodní tématikou. Beata taktéž využívá zvukomalebnosti polského jazyka, ve kterém je většina jejich textů. Jednoduchost hry na kytaru ale barvitost a hloubka hlasu se navzájem výrazně doplňují.

Loni v prosinci vydala své 3 Cd s názvem ,,Zapraszam was do waszego cicha,, neboli ,,Zvu vás do vašeho ticha“, kterému předcházelo Cd „Czary moje, dary twoje“ a „Przeszkoda“. Momentálně hraje sama nebo v doprovodu dalších muzikantů. Od roku 2009 spolupracuje s výborným zlínským skladatelem a hudebníkem Tomem Háčkem (akordeon) a taktéž spolupracuje s valašskou skupinou Ležérně a vleže.

Kapela Ležérně a vleže hraje v tomto obsazení: Aleš Mrnůštík (kytara), Zbyněk Jakubec (trubka, zpěv), Jiří Nedavaška (bicí), Beata Bocek (kytara, zpěv), Ivan Hrdina (basová kytara), Pavel Ištvánech (klávesy). Kapela má ovšem i poloakustickou podobu – obsazení kytara, basa, perkuse, trubka a zpěv (případně kytara, basa, perkuse a zpěv) se stává hostem mnoha vernisáží a podobně.

Veskrze známá folková osobnost René Souček, zpívající vlakvedoucí hrající vlastní tvorbu na kytaru a čím dál tím častěji také na ukulele, dělá, jak sám říká, písničky dle momentálního rozpoložení. Někdy je prý položen více a někdy méně. Hravé, vtipné, vypointované texty a brilantní hru na nástroje už několik let oceňují posluchači od Hrčavy až po Aš.