Formace První hoře přijíždí do hutnického města se svým futuristicko punk-jazzovým kabaretem. „První hoře patří už několik let k nejvýraznějším skupinám české nezávislé rockové scény, netradiční styl a hudební cítění popírá všechny zavedené hudební klišé a normy,“ přiblížil kapelu organizátor René Kottek.

„Silnou vypovídající hodnotu mají i texty, které jsou dílem zpěváka a lídra Milana Urzy,“ dodal Kottek s tím, že poslední průlomová deska Lamento si vysloužila cenu Anděl za rockové album roku 2008.

Skupina, která si v Třinci zahraje vůbec poprvé, exkluzivně nabídne fanouškům ochutnávky z připravovaného alba, které právě dokončuje. Spolu s kapelou První hoře vystoupí třinečtí Adnihil. „Tuto kapelu víceméně tvoří bývalí členové kapely Bitterness,“ konstatoval Kottek. Akce začíná ve 20 hodin, vstupné činí 100 korun.

Music Club Bar-Rock-O sídlí na ulici 1. máje. Už na pátek 29. října chystá Punk Fest vol.1, na němž se představí kapela Psací Stroy z Českého Těšína a třinecko-karvinská partička Na pokraji debility. Kottek uvedl, že avizovanou formaci Takylidi nahradí mladá parta z Českého Těšína s názvem Only For Life. „Akce začíná ve 20 hodin, vstupné je padesát korun,“ shrnul pořadatel třineckých koncertů.