V hlavních rolích se představí Jiří Bartoška a Jaroslav Plesl. Přitažlivá jsou i jména dalších protagonistů – Jaromír Dulava, Petr Čtvrtníček, Marek Daniel, Vlaďka Erbová, Robert Mikluš, Emil Horváth, Anna Cónová, Norbert Lichý a jiní. Film, který televizní diváci uvidí s největší pravděpodobností v příštím roce, vzniká v Centru dramatické tvorby TS Ostrava, podle scénáře Zdeňka Zapletala, v dramaturgii Aleše Jurdy a v režii Roberta Sedláčka.

Příběh filmu je zajímavý. Dva zdaleka ne čistí policejní detektivové, jeden zelenáč a druhý zkušený, jdou po dvou kriminálnících, kteří sériově vylupují malé pošty a pobočky bank. Při zásahu a přestřelce zelenáč jednoho z lupičů zastřelí. To mu změní celý život. Je vyšetřován inspekcí ministerstva vnitra, odchází od policie, dlouho marně shání práci, opustí ho žena, začne pít. I jeho zkušený kolega se k němu obrátí zády.

Mezitím lupič, který přestřelku přežil, chystá s právě propuštěným vězněm „velkou ránu“ – přepadení transportu s penězi. Tahle partička ale netuší, že jsou sledováni starším z naší dvojice policistů. Do detailů připravený plán svede dohromady všechny jednající postavy. Rádi bychom se dočkali vítězství dobra nad zlem. Jenže to bychom museli věřit na happy endy a poslední dobou je těžké na ně sázet i ve filmu.