Stejně jako organizátoři Colours of Ostrava slibují nejsilnější program v historii. „Jsme rádi, že se festival vrátí v takové podobě, na jakou jsme byli zvyklí už před koronavirovou pauzou,“ řekl novinářům ředitel festivalu Beats for Love Kamil Rudolf.

Letošnímu ročníku má podle pořadatelů kralovat pětačtyřicetiletý nizozemský DJ Armin Van Buuren, jehož hity vévodí prvním příčkám světových hudebních žebříčků. Kromě něj vystoupí na festivalu i Alan Walker nebo například Timmy Trumpet, který je aktuálně devátým nejpopulárnějším DJ na světě.

Zásah hasičů u požáru bytu na ulici Jana Škody v městské části Dubina, 14. června 2022 v Ostravě.
VIDEO: Požár bytu na sídlišti v Ostravě, hasiči evakuovali pětadvacet osob

Umělci budou vystupovat na třinácti pódiích, ale ty největší hvězdy Beats for Love zazní především na hlavní Love stage. „Letos jsme opět zapracovali na světelných, laserových nebo ohňových a zvukových efektech, aby si návštěvníci užili i vizuální stránku festivalu,“ řekl Rudolf.

Milovníci taneční hudby se budou moci i naučit, jak mixovat hudbu a co musí každý DJ umět ovládat. Součástí doprovodného programu budou také workshopy, a exhibice amerického fotbalu od hráčů ze Steelers Ostrava nebo exhibice tanečních skupin. „Budeme mít připravenou i fashion zónu, kde si můžete zajít nechat udělat párty make-up nebo třeba tetování henou,“ popsal ředitel marketingu Matyáš Ožana.

Tisková konference k Beats for Love

Festival má tradičně i mimohudební přesah. „Letos budeme pomáhat třem mladým lidem z Moravskoslezského kraje, kteří prodělali dětskou mozkovou obrnu,“ uvedl Rudolf. Veřejnou sbírku pak pořadatelé zdvojnásobí přímo z výdělku akce.

Přes to, že se akce musela několikrát kvůli koronaviru odkládat, tak se návštěvníci nemusí bát o své vstupenky. Platné jsou všechny zakoupené od roku 2019. Nové vstupenky jsou však stále v prodeji, ale stanové městečko Love village i parkování je už vyprodáno. Na Beats for Love můžete zavítat i hromadnou dopravou. „Ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava budou posíleny všechny spoje v nočních hodinách. Takže s dopravou nebude problém,“ dodal ředitel festivalu.