Ve čtyřdenním programu se objeví například projekce filmů z historie města a v nové městské hale Polárka i unikátní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek. Informoval o tom zakladatel festivalu Petr Korč z občanského sdružení Pod Svícnem.

Festival Sweetsen fest je kulturní a společenskou událostí a jednou z největších beneficí v regionu, která vynesla charitativním organizacím v souhrnu již více než 400 tisíc korun.

Dvanáctý ročník festivalu proběhne na sedmi scénách od 24. do 27. června ve Frýdku-Místku. Vstup je jako obvykle zdarma.

I letos si organizátoři vedle tradičních šesti scén ve čtyřdenním programu připravili pro návštěvníky novinky. Jednou z nich bude rozšíření dětského programu o projekce filmů z historie Frýdku-Místku. Babičky a dědečkové tak budou moci vzít svá vnoučata do cirkusového šapitó a ukázat jim, jak vypadalo město v dobách jejich mládí. Druhou novinkou, která festival pozvedne do zcela nových souvislostí, bude speciální vystoupení Symfonického orchestru Frýdek-Místek v nově zbudované městské hale Polárka.

Symfonický orchestr, který se díky své rostoucí kvalitě v posledních letech těší stále větší oblibě, si mimo tradiční program připraví i společné vystoupení s předními současnými interprety frýdecko-místecké scény. „Benefiční Sweetsen fest dlouhá léta spojuje frýdecko-místecké umělce a obyvatele bez rozdílů ve společné charitativní myšlence. Vážím si všech, kteří se do projektu zapojují a obdivuju jejich chuť přinášet bez předsudků stále nové impulsy, které benefici udržují v té nejlepší kondici," konstatoval Petr Korč.