Ve čtyřdenním maratonu nebude od 22. do 25. června chybět žádná z tradičních programově odlišných scén. Slavností zahájení v městské hale Polárka se Symfonickým orchestrem Frýdek-Místek nově doplní druhý den i netradiční spojení folkloru s multimediálním programem. „Multižánrový openair festival Sweetsen fest je dnes jednou z největších beneficí v regionu, kterou každoročně navštíví tisíce diváků. Charitativním organizacím v souhrnu už vynesla téměř půl milionu korun," prozradil zakladatel festivalu Petr Korč.

Ojedinělá ryze frýdecko-místecká přehlídka probíhá čtyři dny na šesti samostatných scénách. Do organizace akce jsou zapojeny desítky subjektů a prakticky všechny městské společnosti. Festival nabídne tradičně průřez toho nejlepšího z hudby, divadla, tance, filmu i literární tvorby. Jednou z novinek, která festivalu možná získá další příznivce a podporovatele, bude vedle slavnostního zahájení za účasti Symfonického orchestru Frýdek-Místek a jeho hostů i program, který druhý festivalový den v městské hale Polárka představí tradiční beskydský folklor v kombinaci se současnými projekcemi.

Na akci se pobaví nejen dospělí, ale i děti. Zdarma mohou využít skákací atrakce a kolotoče. Na kryté scéně v šapitó pro ně budou připraveny i výtvarné a fotografické dílny, jejichž mottem pro letošní rok je Frýdek-Místek: před 100 lety, za 100 let. Prostřednictvím fotografie a starých řemesel se přenesou do města na počátku 20. století, kreslením pak budou naopak vytvářet své vize Frýdku-Místku v roce 2116. Součástí kryté scény bude v pátek i sobotu promítání historických filmů z dějin města.

Mezi účinkujícími nebudou vedle Symfonického orchestru Frýdek-Místek chybět například formace David Stypka & Bandjeez, Tomáš Kočko a Orchestr, Mirai, Prouza, Slepí křováci, Café Industrial, Downbelow nebo taneční skupiny Funky Beat a Dancepoint.

„Loni se setkalo s obrovským ohlasem zahájení festivalu v nové městské hale Polárka. Symfonický orchestr Frýdek-Místek svým výkonem rovněž přesvědčil i nejvíce návštěvníků, aby přispěli v charitativních sbírkách. Nejen proto jsme se rozhodli rozšířit program v městské hale o druhý den, který bude naším letošním společným festivalovým překvapením," dodal Korč.