Beskydské Veseléto pořádá Sdružení Region Beskydy a Beskydské informační centrum za podpory statutárního města Frýdek-Místek.

Beskydské Veseléto bude zahájeno v polovině června, a to mezinárodním folklorním festivalem na náměstí Svobody v Místku. V červenci je na programu Sweetsen fest, Indiáni ve městě, Zpívání pod lípou, Jazz ve městě a Odpoledne s dechovkou. V srpnu budou připraveny akce Beskydy Sound, Muzikantské žně, ale také Frýdecké historické slavnosti.

Návštěvníci se mohou těšit na umělce všemožných žánrů, ale také na zahraniční hvězdy. Velkým lákadlem bude vystoupení německé kapely Aphaville na festivalu Beskydy Sound, který se uskuteční 16.srpna na nábřeží řeky Ostravice. Koncert Alphaville bude vůbec prvním vystoupením světové hvězdy ve Frýdku-Místku pod širým nebem. Diváci budou mít možnost živě slyšet hity jako Forever Young, Big in Japan, Sounds Like a Melody nebo Jerusalem, které jsou pro dnešní třicátníky a čtyřicátníky symbolem 80. let.

Kapela přiveze více než hodinovou super show, kvůli které musí pořadatelé připravit obří pódium s nadstandardními světelnými efekty a vynikajícím zvukem. „Takto kvalitní aparát přijede do Frýdku-Místku vůbec poprvé. Oproti některým českým kapelám, které se představily na Beskydy Sound v minulosti, však působí německé hvězdy z kapely Alphaville velice skromně,“ řekl manažer festivalu Milan Anděl .

Beskydy Sound bude letos plný novinek. Frýdecko-místecký open-air bude vůbec poprvé hostit Radegast městečko, které slibuje pořádnou porci zábavy, dále v areálu přibudou hudební scény, včetně tanečního šapitó v produkci rádia Kiss Morava a velkou novinkou bude, že na webové stránky seriálu letních akcí Beskydské Veseléto www.veseleto.cz bude promítán přenos z kamery umístěné v areálu festivalu. Návštěvníci webu tak budou moci sledovat veškeré festivalové dění od stavby festivalového městečka až po jeho úklid.

Poslední a asi nejpříjemnější novinkou je snížení ceny vstupného oproti loňskému ročníku. To bude stát 150 korun v předprodeji a 200 na místě. Děti do 140 cm a zdravotně postižení budou mít vstup zdarma. Vstupenky jsou k dispozici od 19. května v síti Ticketpro a v dalších obvyklých předprodejích.

Podrobnosti o jednotlivých akcích Beskydského Veseléta budou průběžně zveřejňovány na webových stránkách města, ve Zpravodaji a také na www.veseleto.cz.