Slavnost odstartovala úderem čtrnácté hodiny. Součástí oslav byla samozřejmě i Brušperská desítka. Pro návštěvníky připravili pořadatelé pestrý program, ve kterém nechybělo vystoupení AP Brušperk. O hudbu se postaral Vizovjánek a cimbálové muziky Fojt a Starec. Ve výborné formě se představila jazzová kapela z Frýdku-Místku Behind the door. Ovace si svým vystoupením zasloužil i Robbie Williams revival z Brna.

Vyvrcholením celé akce byl koncert Kamila Střihavky & Leaders.

„Výkon Kamila Střihavky byl excelentní. Moc se mi jejich vystoupení líbilo," pověděla osmnáctiletá Veronika Pindorová z Brušperka. O rok starší Marcela Maliková hodnotila v podobném duchu. „Výkon Střihavky byl jedním slovem skvělý," řekla Marcela Maliková z Brušperka.

„Akce Den města Brušperka, která je největší akcí ve městě během celého roku, se opravdu moc povedla. Vystoupení Kamila Střihavky a jeho kapely bylo takovým vyvrcholením. Skvělí byli ale také Behind the door. Jen Robbie Williams revival doplatil na špatný výkon zvukaře," hodnotil Jaroslav Laník.

„Jsem rád, že se pořadatelům podařilo na akci dostat právě Kamila Střihavku. Každý rok se to po organizační stránce zlepšuje, což je jenom dobře," zamyslel se sedmnáctiletý Radek Krečmer z Brušperka. ro všechny bylo zajištěno bohaté občerstvení.

Rodiče uvítali, že pro děti byl zdarma skákací hrad a rodeo býk. Akci uspořádala kulturní komise města Brušperka.