Česko zpívá koledy, tak se nazývá akce, kterou pořádá Deník po celé České republice. A zpívat se bude také na třech místech našeho regionu. Díky spolupráci s KulturouFM zazní pět známých koled na náměstí Svobody v Místku, kde vystoupí kytarista Pavel Býma, zpěvačka Jana Kopidolová a VIT GPB (Vokálně-instrumentální těleso Gymnázia Petra Bezruče). V Třinci Deník spolupracuje se společností Trisia a zpívat se bude na náměstí Svobody. Přítomným se představí Daniel Mrózek a Štývarův dětský sbor DDM Třinec. Třetím místem jsou Dobratice konkrétně místní základní škola, kde si s chutí zazpívají koledy nejen zdejší žáci, ale i příchozí veřejnost.

Svou účast na místeckém náměstí Svobody v Místku Deníku potvrdil také druhý nejlepší střelec podzimní části Fotbalové národní ligy útočník MFK Frýdek-Místek Hynek Prokeš, se kterým přijde jeho spoluhráč Petr Soukup.

„Těším se strašně moc, s Janou Kopidolovou jsme už zkoušeli nějaké věci nazpívat u mě doma a dohodli jsme se proto, že na náměstí vystoupíme společně navíc se sborem gymnázia," řekl Deníku Pavel Býma. „Na náměstí Svobody se těším, protože s Pavlem Býmou jsem ještě nezpívala a pochopitelně se těším i na vystoupení s gymnaziálním sborem. Věřím, že se vše podaří, pobavíme lidi a bude nám přát i počasí," svěřila se Jana Kopidolová.

„Koledy patří k vánočním svátkům, proto se na zpívání těším. Nabudí to vánoční atmosféru. Jsem také ráda, že Štývarův dětský sbor se může předvést na této akci v Třinci," prozradila Deníku osmnáctiletá Tamara Sumegová z Třince, která je členkou Štývarova dětského sboru DDM Třinec.

V Dobraticích bude zpívat místní školní sbor. „Je nás dostatečné množství, schází se nás kolem dvaceti. Většinou jsou to dívky, ale nechybějí ani hoši. Těch je vždy méně, ale jsme rádi, že jsou mezi námi," řekla ředitelka školy Karla Peterková. Soubor se schází každým týdnem a nyní zkouší zmíněné koledy. „Zpíváme, trénujeme a cvičíme, ať to vše zvládneme," uzavřela Karla Peterková.